Make-up/Kosmetika

Make-Up

26. září 2012 v 17:57

Co je to make-up?

Slovo makeup je často chápáno jako celkové líčení. Může to však znamenat také jednu zváštní část líčení. Může být tekutý, sypký i tuhý. Je to látka v pleťové barvě, zakrývající nedostatky pleti a sjednocující pleť.

Druhy

Makeupy se dají dělit podle víc věcí:

Barva
Makeup se vybírá podle barvy pleti-většinou jsou odstíny 3, Light (nejsvětlejší), Medium (střední) a Dark (tmavý). Někdy je to značené 1, 2, 3.
Testery si zkoušej na zápěstí, tam je barva tvé kůže nejvíc podobná obličeji.

Typ
Makeup se vybírá podle tvé pleti. Může být pro suchou nebo mastnou pleť, proti lesku, pro doknalé maskování, pro osvěžení, proti lesku pleti nebo třeba antibakteriální. Musíš si vybrat podle typu své pleti.

Forma
Makeupy jsou buď tekuté (většinou v tubě), sypké (ve skleničce) nebo tuhé (v krabičce)


Nanášení

Většina lidí na makeup používá prsty (včetně mě :D), někdo houbičky a někdo štětec. Tady jde jen o to, co ti vyhovuje. Buď si ho rozetřeš rukama, ale to musíš mít čisté ruce, jinak si zaneseš infekci. Houbičky moc nedoporučuju, usazuje se v nich špína, nejdou moc dobře prát a nabereš s nimi moc velké množství makeupu. Nanášení štětcem je docela fajn, ale většinou potřebuje rozetřít prsty, protože štětec zas tak dobře neroztírá. Ale je jen na tobě co ti vyhovuje.
ZDROJ obrázků-google

Oční stíny+Jak si vybrat barvu

20. srpna 2012 v 15:49

What is it?

No, na úvod si řekneme, co to vlastně oční stíny jsou.
Je to prostě barva na oční víčka, pro zdůraznění očí. S nimi můžeš vypadat jako roztomilá holčička, i jako drzá puberťačka.

Where to buy?

Koupit se dají v každé drogerii. Od dětských očních stínů za dvacku přes obyčejné oční stíny až po profesionální palety s desítkami odstínů.
Cena je různá. Obyčejné se dají pořídit u dobrých značek jako Miss Sporty nebo třeba Essence od 50 Kč do 200 Kč. A ty zmíněné palety mohou stát i tísícovku. Jde o značku, množství odstínů v balení ale taky o drogerii-jedny stíny se dají koupit v jedné drogerii za stovku, a v druhé třeba o 50 Kč dráž. Jde o to dobře si vybrat.

Which color for your eyes?

Pokud si nejsi jistá, jaké barvy tvým očím sluší, čti dál.

U volby očních stínů jsou tři rozhodující faktory-Barva očí, barva vlasů a barva pleti.
____________________________________________________________________

___Stíny_podle _očí____

Každopádně většinou platí, že barva stínů by měla být kontrastní s barvou tvých očí. Ale pokud máš oči hodně světlé, zase se nežeň do černé. Barva stínů by měla také ladit.Pokud máš modré oči, asi nebude nejlepší dávat si na oči třeba sytě zelenou, tvé oči pak budou vypadat vyblitě a nevýrazně a navíc modrá se zelenou je příšerná kombinace.

Modré oči

Pokud máš modré oči, budou ti slušet kovové odstíny-zlatá, stříbrná a bronzová. Ale tvé oči zvýrazní i světle růžová, meruňková a fialová, vyjdou z toho pěkné kombinace.
Zajímavě může vypadat i hnědá a šedá, ale pozor, modrá by pak mohla zaniknout.
Pěkná může být i modrá, ale s tou opatrně, pak tvé oči mohly zapadnout.
Hnědé oči
Jestli máš stejně jako já hnědé oči, ke zvýraznění se hodí zlatá, fialová a zelená. Hnědým očím taky hodně sluší kouřové líčení, takže šedá a černá. Ale pokud jsi bledá nebo se nechceš hnát do tvrdých a tmavých barev, můžeš zkusit i růžovou. Ale pozor, můžeš vypadat jako s alergií.
Hnědé oči jsou samy od sebe dost výrazné, takže pěkně vypadají i přirozené barvy jako béžová, hnědá a meruňková.
Zelené oči
Zelené oči zvýrazní syté barvy, jako například fialová, zelená, hnědá, růžová a modrá-s tou ale opatrně, může se se zelenou hodně třískat.
Pěkně vypadají i metalické barvy, jako třeba stříbrná a zlatá.
Ale pozor, nikdy zelené oči nemalujte červeně, vypadáte jako s alergií a navíc zelená úplně zanikne.


Šedé oči
K šedým očím se hodí skoro jakákoli sytá barva-Pěkná může být modrá, fialová, zelená, orannžová i odstíny do stríbrna a do zlata.
Není ale dobrý nápad používat hnědou, meruňkovou a šedou-oči pak zaniknou.__Stíny_podle_pleti__


Světlá porcelánová pleť

Pokud máš hodně světlou pleť, nepouštěj se po moc výrazných nebo pastelových barev. Ideální jsou tlumené barvy, jako hnědá, fialová a zelená.
Není moc dobrý nápad používat černou-díky ní budeš vypadat bledší než jsi.

Světlá narůžovělá pleť

Pro tebe bude ideální světlá růžová, fialová a hnědá. Taky můžeš zkusit stříbrnou. Naopak vůbec nezkoušej teplé tóny jako červená, oranžová a zlatá, a ani na tobě nebudou vypadat nejlíp příliš výrazné barvy.

Snědá pleť

Pokud jsi snědá, můžeš experimentovat-sluší ti jak výrazné barvy tak pastelové tóny. A zajímavě může vypadat i černá. Hezky vypadají i metalické barvy-zlatá, stříbrná a broznová.
Namaluj se ale tmavými chladnými barvami, jako modrá a tmavě fialová.

__Stíny_podle_vlasů__

Brunetka

Pokud jsi bruneta, budou ti sedět hnědé a olivové barvy, ale i zlatá, broskvová a růžová. Prostě teplé barvy. Zajímavá ale může být i zelená a fialová.
A jestli se nebojíš tvrdých odstínů, můžeš vyzkoušet i kouřové líčení

Blondýnka

Jestli jsi blond, sednou ti odstíny hnědé, zelené a šedé. Neboj se ani perleťové, meruňkové a modré. Pěkně může působit i šedá a stejně jako u brunetek i kouřové líčení.

Zrzka

Jsi zrzka? Sáhni po hnědé, zlaté, měděné nebo růžové. Pěkně může působit i modrá a zelená, ale pokud nemáš ráda výrazné barvy, není to nic pro tebe. A pokud chceš nenápadnější líčení, zkus meruňkovou nebo béžovou.

Černovláska

Pokud jsi černovláska, budou ti slušet tmavší barvy-šedá, fialová, švestková a temně modrá. Hezky ale může vypadat i růžová a fialková, důležité je si to vyzkoušet.
Ale pozor, světlé a pastelové barvy nejsou nic pro tebe, vypadalo by to divně.ZDROJ:Psaní-Já+Krásná.cz
Obrázky-Google

Řasenka

18. února 2012 v 15:04
Řekla jsem si, že bych mohla udělat víc článků "For girls". A prosím, nepokládejte mě za *Dylinku která se zajímá jen o šminky a oblečení*, to opravdu (doufám) nejsem :)
Tenhle článek je hlavně pro holky co se líčí a ty co se nelíčí-hlavně se nezačněte malovat kvůli tomuhle článku ;)


Řasenka

Řasenka je druh líčidla na oči. skládá se z kartáčku a patlavé tekutiny. Většinou je v lahvičkách.

Řasenky slouží (překvapení) k líčení řas. Jsou řasenky na zčernění, natočení, zhuštění, prodloužení, pro růst, pro posílení, s vitamíny, s kolagenem, voděodolné, bezbarvé, v různých barvách, se speciálním kartáčkem, pro dojem nenalíčenosti....

Řasenka se používá opravdu "neskutečně složitě"-Vyšroubujete kartáček, pročešete s ním řasy, šoupnete zpátky a zašroubujete. Perfektní nalíčení ale potřebuje cvik.

Řasenku používají hlavně holky, které mají řasy moc světlé, krátké, poškozené, řídké nebo rovné.
Někdo používá řasenku kvůli těmhle důvodůma někdo používá řasenku jen tak nebo aby byly řasy chráněné .Je málo holek, které mají řasy tak pěkné, že řasenku nepotřebují, a těm závidím :) Já mám řasy černé, husté, dlouhé ale naprosto rovné.


Řasenky vyrábí snad všechny značky. Já používám hlavně Miss sporty, Essence a Alverde ale osvědčily se mi i Max Factor a Rimmel.

Cena řasenek se pohybuje od 80 Kč (takové ty obyčejné) až k 500 Kč (speciální a od známých značek). Pokud teda nepočítáme ty od Vietnamců. Ty jsou za dvacku a naprosto zničí řasy.
A já kupuju řasenky mezi 100 a 200 Kč :D

Barevné řasenky
Většinou se vyrábí černé řasenky (černá vypadá na řasách nejlíp) ale existují i hnědé (když jste blondýna a máte světlé oči i řasy, černá vypadá moc tvrdě) a třeba fialové, modré, zelené....
Jsou i bezbarvé řasenky, když chcete řasy jen zakroutit nebo prodkloužit.

Voděodolné řasenky
Voděodolné řasenky jsou voděodolné-to určitě nikoho nenapadlo ;) Hodí se hlavně když jste ve vodě (i když lepší je se odlíčit), jdete v dešti, brečíte, jste ve sněhu...Řasenka se hodně ráda rozpouští a pak vypadáte fakt sexy

Speciální řasenky
Existují řasenky pro oddělení, ty mají speciální kartáček s řídkými štetinami, pro zhuštění, ty mají hustý kartáček, pro zatočení, ty mají zatočený kartáček a spousta dalších. Některé mají dokonce speciální složení.

Vyživující řasenky
Další řasenky dokáží posílit růst, obnovit zničené řasy, zacelot je nebo trvale zhustit. Většinou jsou s kolagenem nebo speciálními látkami a můžou být barevné i bezbarvé.

Dvojité řasenky
Pak jsou ještě řasenky, které v sobě mají dva flakonky a dva kartáčky. Většinou je to jedna bílá, která řasy posílí a na druhé straně černá. Měla jsem takových řasenek několik a jsou dobré, jen černá se musí nanášet víckrát, aby ta bílá nebyla vidět.


Doma mám asi deset řasenek. Z toho půlka je vyschlá, ztracená nebo nepoužitelná :D
Trvale ale používám 5 řasenek (né najednou) -tady jsem vám je vypsala,popsala a ohodnotila :)

1)Alverde-Mascara schwung + xxl volumen
Je to řasenka hlavně pro objem. Má řídký štěteček a je černá. Dobře prodlužuje a natáčí řasy a navíc není vidět, že jsem nalíčená. Blbý ale je, že se trochu drolí.
9,5/10

2) Miss Sporty-Pump Up Booster Mascara
Tahle řasenka je pro objem a zhuštění řas. Je s kolagenem a posiluje řasy. Je docela dobrá, řasy i natáčí, ale na kartáčku je vždycky hrozně moc řasenky a to trochu slepuje řasy, takže je potřeba ty nánosy z kartáčku opatlat.
8/10

3) Essence-No limits volume
Je voděodolná, natáčí řasy, prodlužuje a docela zhušťuje, ale trochu je slepuje a jde dost blbě odlíčit.
8/10

4) Max Factor- 2000 Calorie
Dobře prodlužuje řasy, ale nenatáčí je a dost je slepuje.
7/10

Essence-Lash & Brow
Tahle věcička se dá použít na řasy i obočí. Je bezbarvá, ale hrozně se leskne a slepuje řasy. Navíc je vůbec nenatáčí a neprodlužuje a pak řasy vypadají jako sláma.
3/10


ZDROJ:
Psaní-Já a moje řasenky
Obrázky- Strejda Google ;)
 
 

Reklama