HP-Postavy

Neville Longbottom (+ rodina)

7. prosince 2012 v 18:05

Neville Longbottom

Neville je studentem Bradavické Školy Čar a Kouzel a studuje v Nebelvíru ve stejném ročníku jako Harry. Je velice nadaný na bylinkářství (později se stává učitelem bylinkářství v Bradavicích). Nejprve se projevuje jako nepříliš nadaný a nešikovný, později se z něj však stane skvělý kouzelník. Za touto změnou stojí zejména postupující věk a docházka do Brumbálovy Armády.
Neville je přirozeně šikanován jinými, jelikož je velice hodný a trochu zakřiknutý. Ve vyšších ročnících se stává odvážnějším a nebojí se pustit se svými nepřáteli i do souboje.
Vždy se zastává slabších a má rád spravedlnost, díky tomu je považován za "přiblblého tupce".
Poprvé svou odvahu prokáže už v prvním díle, kdy se pokusí zabránit Ronovi, Harrymu a Hermioně opustit společenskou místnost. Jeho kouzelnické schopnosti se poprvé ukážou v 3 díle když zažene bubáka a zejména v 5 díle, kdy se pod Brumbálovou Armádou účastní bitvy na Ministerstvu kouzel (patří mezi nejlepší bojovníky).
Dramaticky se jeho kouzlení zlepší v 6 díle, kdy dostane novou hůlku a nemusí používat tu po otci. Na konci dílu pomáhá bojovat proti smrtijedům. V sedmém dílu organizuje znovupovstání Brumbálovy Armády při ovládnutí školy smrtijedy. Nakonec je to právě on, kdo Nebelvírovým mečem zabije poslední Voldemortův viteál-hada Naginiho.

Má tmavé vlasy, hnědé oči a kulatý obličej. Mezi svými vrstevníky je nápadně vysoký. Nosí většinou obnošené oblečení.

Ve filmu ho hrál Matthew Lewis


Neville v 1 díle


Neville v 4 díle

Neville v 7 díle

Věštba

Věštba kterou pronesla Sybila Trelawneyová o přemožitelovi Pána zla se mohla vztahovat nejen na Harryho ale i na Nevilla, protože se narodili ve stejný den. Voldemort však usoudil že je to Harry. Nakonec se věštba vyplnila u obou chlapců. Harry s Voldemortem sice bojoval a nakonec ho zabil, ale Neville zabil jeho poslední viteál.

Věštba promlouvající o Harrym a Nevillovi

Rodina

Nevillovi rodiče se jmenují Frank a Alice Longbottomovi. Frank byl bystrozorem. Měli se už třikrát postavit Lordu Voldemortovi. Při Voldemortově vzestupu na ně však byla použita kletba Cruciatus (mučení). Tuto kletbu proti nim použila Belatrix Lastrengová. Použila ji tak silnou a v tak velkém množství, že se musí až do konce života léčit v Nemocnici u Svatého Munga. Jsou velice silně pomateni a nasvého syna si nepamatují. Harrymu o nich řekl Neville již v 4 ročníku. Ron a Hermiona je viděli až v 5 ročníku, kdy společně omylem zabloudili k nim na oddělení, když zrovna v nemocnici byli.

Kvůli nemoci svých rodičů žije Neville se svou babičkou Augustou Longbottomovou. Má z ní velký respekt a trochu se jí i bojí. Babička mu vždy připomínala že je neschopný a že chce aby se z něj stal bystrozor a hrdina jako z jeho otce. Když Neville zorganizoval povstání v 7 díle, smrtijedi ji chtěli unést. Ona však utekla a napsala Nevillovi dopis že je na něj pyšná a má v tom pokračovat.
Podle bubáka z 3 dílu který stál před Nevillem se Nevillova babička obléká velmi výstředně.


Nevillovi rodiče na fotografii


Nevillova babička (fanart)


ZDROJ obrázků-Google

Harry Potter

15. listopadu 2012 v 21:11

Život

Harry James Potter je hlavní hrdina stejnojmenné série knih (a filmů) Harry Potter.

Narodil se 31.7. v městečku Godrikův Důl. Jeho život však zásadně změnila událost, která se stala v Harryho 1 roce. Zlý černokněžník jménem Voldemort zabil oba jeho rodiče, Jamese a Lily. Harryho však jako jediného zabít nedokázal díky své matce-obětovala se pro něj, a tak uskutečnila jedno z nejmocnějších kouzel, kouzlo lásky. Díky němu byl Harry zachráněn a odražená kletba Voldemorta zbavila těla. Také se stal jediným člověkem, který přežil kletbu avada Kedavra. Samotný útok Voldemorta na rodinu Potterových byla věštba, že chlapec narozený na sklonku sedmého měsíce dokáže Pána zla zničit a dále věštba, že ani jeden z nich nemůže žít, jestliže druhý zůstává živ.
Díky této události je znám v celém kouzelnickém světě jako Chlapec který zůstal naživu.

Harry vyrůstal celý život u svého strýce a tety Vernona a Petunie (z Lilyiny strany) a svým rozmazleným bratránkem Dudleym. Touto rodinou byl vždy šikanován. Styděli se za něj kvůli jeho kouzelnickému původu. Bohužel u Dursleyových musí žít až do svých 17 let (plnoletost), do té doby je tímto "domovem" chráněn před Voldemortem.

Harry se poprvé dozvěděl o svém původu a kouzelnických schopnostech v první knize, kdy mu stále přicházely dopisy ze školy Bradavice. Tuto skutečnost se dozvěděl od poloobra Hagrida. Než přijel do Bradavic, dostal sovu Hedviku, která je jeho nejlepší kamarádkou a doprovází Harryho až do sedmého dílu.
Téměř v každém díle porazil Voldemorta nebo alespoň dosáhl něčeho nebývalého, například otevřel Tajemnou Komnatu.
Nakonec v 7 díle Voldemorta konečně zabije.
Při svém studiu je spíše průměrným studentem. Studuje v koleji Nebelvír, i když Moudrý klobouk ho chtěl zařadit do Zmijozelu.
Mezi jeho nepřátele patří samozřejmě Lord Voldemort a jeho smrtijedi a celý Zmijozel.
Jeho nejlepší přátelé jsou Hermiona Garngerová a Ron Weasley.
V pátém ročníku chodil s Cho Changovou a později byl zamilovaný do Ginny Weasleyové.

Schopnosti

Harry je v několika věcech podobný Voldemortovi, protože při vraždě jeho rodičů z něj udělal nechtěný viteál. Harrymu zůstala jizva ve tvaru blesku na čele. Dále po Voldemortovi ovládá Hadí jazyk. Po svých rodičích sdědil talent na kouzla a také "talent na maléry" po svém otci. To že je velice schopný kouzelník dokazuje i to, že ve svých 13 letech dokázal vyčarovat Patrona (jelen).
Jeho hůlka je cesmínová s perem z fénixe (stejnou má Voldemort, proto se těmito hůlkami nemůžou zabít), poté vlastní hůlku jednoho z lapků, pak hůlku Draca Malfoye a nakonec bájnou Bezovou hůlku.
Také skvěle hraje Famfrpál (post chytače)

Popis

Harry je odvážný a inteligentní, věrný svým přátelům a většinou je tolerantní. V některých dílech ale projevuje svou výbušnost.

Má rozježené černé vlasy, zelené oči, je celkově bledý a na čele má jizvu. Je celkem hubený a vysoký. Nosí kulaté brýle.
Jak mu všichni připomínají, je velice podobný otci, jen oči má po matce.


Ve filmu ho hraje Daniel Radcliffe


Harry ve 3. ročníku


Harry (fanart)


Harry a Hedvika

ZDROJ obrázků-google

Hermiona Grangerová

29. září 2012 v 15:36
Hermiona je nejlepší kamarádka Harryho a Rona.
S Harrym a Ronem se potkala již na začátku Kamene mudrců ve vlaku, ale přátelé se z nich stali až když ji Ron zachránil před horským trollem.
Hermiona s nimi zůstala po celé studium v Bradavicích a v posledním dílu jim pomáhala hledat viteály. Přáteli zůstali i 19 let po pádu Voldemorta, kdy si vzala Rona a s Harrym a Ginny se zůstali přáteli.

Hermiona po většinu příběhu vystupuje jako panovačná šprtka a příliš přecitlivělá hysterka, s postupem času se z ní však stává normální a vyrovnaná dívka. Vždycky přijde s chytrým řešením a často cituje části knih. Právě s knihami ji můžeme najít nejčastěji. Je skvělá ve většině předmětů, kromě létání na koštěti. V šestém dílu (Princ Dvojí krve) je naštvaná na Harryho, protože je lepší v lektvarech než ona.
Jelikož pochází z mudlovské rodiny (rodiče jsou zubaři), lidé na ni volají "mudlovská šmejdko" (hlavně Draco Malfoy), což ji neskutečně trápí.
Svým kamarádům je věrná, ale když ji někdo naštve, klidně mu jednu vrazí. Je dost výbušná
Má kocoura Křivonožku (kříženec kočky a maguára). Má moc ráda zvířata a pořád zastává práva domácích skřítků.

Na začátku příběhu byla popisována jako "nepříliš půvabná dívka s moc hustými vlasy a velkými předními zuby". Zuby si však kouzlem zmenší, vlasy si začne upravovat a během jejích studií se z ní stane celkem přitažlivá dívka.

V epilogu se dozvíme, že si vezme Rona a má s ním dvě děti- Rose a Huga. Pracuje v odboru pro dohled nad kouzelnými tvory a později se dostane do odboru pro uplatňování kouzelnických zákonů.

Ve filmu ji hraje Emma Watson.Hermiona předtím A potomZDROJ obrázků-google

Ron Weasley

23. září 2012 v 16:43
Ron, celým jménem Ronald Billius Weasley je postava z Harryho Pottera. Byl první kdo se v prvním díle s Harrym skamarádil a spolu s Hermionou přes všechny filmy představovali hlavní trio.
Ve filmu ho hraje Rupert Grint.

Rodina a dětství

Ron pochází z čistokrevné rodiny Weasleyových. Žijí v domě jménem Doupě ve vesnici Vydrník Svatého Drába. Doupě je polorozpadlé a vypadá že každou chvíli spadne. S každým dalším členem se přistavuje jedno patro.
Ron má 5 starších bratrů-Charlieho, Billa, Percyho, Freda a George- a mladší sestru Ginny. Žije s matkou Molly a otcem Arthurem.
Jelikož je jeho rodina chudá, musí nosit oblečení a školní pomůcky po svých sourozencích, za což se stydí.
Od malička choval krysu jménem Prašivka, ze které se však časem vyklubal Peter Pettigrew.


Vzhled a osobnost

Ron má stejně jako ostatní členové rodiny zrzavé vlasy a podle knihy má modré oči. Je vysoký (vyšší než Harry), pihovatý a hubený.
K smrti se bojí pavouků-to proto, že když byl malý, Fred a George proměnili jeho hračku v pavouka.
Má moc rád své kamarády, rád se hádá, často sarkastický, zbrklý, nedospělý a jak řekla Hermiona-citlivý jako pařez.
Má komplexy z množství svých sourozenců a toho, že byl nechtěným dítětem. Chce se stát slavným a úspěšným, aby své sourozence předčil.
Na konci příběhu si vezme Hermionu a má sní dvě děti.
Je skvělým šachovým hráčem.


Studium v Bradavicích

Ron chodí do Nebelvíru, jako všichni jeho sourozenci.
Je spíše průměrným studentem a nechává si psát úkoly od Hermiony.
V šestém díle se dostane do famfrpálového týmu a stane se prefektem.
Ve všech částech pomáhá Harrymu a Hermioně při jejich dobrodružstvích.
Při bitvě o Bradavice se aktivně účastní.


Knižní RonZDROJ obrázků:Google
 
 

Reklama