HP-Ostatní

Hůlky

8. prosince 2012 v 11:57

O hůlkách


Hůlky jsou předměty sloužící k usměrnění kouzel kouzelníka. Po vyslovení určitého zaklínadla a pohybem hůlkou z ní vyjde požadované kouzlo. Kouzlit se dá i bez hůlky, je to však velice obtížné a umí to jen ti nejlepší kouzelníci.
Každý kouzelník má svou vlastní hůlku. Hůlka si kouzelníka vybírá a kouzelník podává nejlepší kouzelnické výkony pouze se "svou" hůlkou.
Hůlku kouzelníkovi vyrobí buď výrobce hůlek (v HP známe jen 2-Olivander a Gregorovič) nebo ji kouzelník získá v souboji-pokud kouzelník jiného kouzelníka odzbrojí/zabije, patří hůlka jemu. Mezi kouzelníkem a jeho hůlkou je velice silné pouto. Kouzelník musí volbu hůlky vždy akceptovat.

Hůlky jsou dřevěné a dlouhé kolem 10 palců. Každá hůlka je jedinečná. Nevyrábějí se však z obyčejného dřeva, používá se mnoho různých druhů dřeva (růžové dřevo, cedr, bez...) z tzv. hůlkových stromů-tyto stromy hlídají kůrolezové. Pokud si chce člověk trochu dřeva odříznout, musí se kůrolezovi nějak zavděčit, například mu nabídne několik stínek (hmyz). Jinak na něj kůrolez zaútočí.
Každá hůlka je z nějakého druhu dřeva, je nějak dlouhá (v palcích), má různou loajalitu a různé jádro. Jádro je kouzelná substance která se přidává do hůlky. Jader existuje, od žíně jednorožce nebo testrála, přes blánu dračího srdce a vlas víly až po pero z fénixe.

Mezi hůlkami existuje zákon, který nedovolí dvěma hůlkám se stejným jádrem zabít navzájem své majitele. Mezi některými může vzniknout Priori Incantatem-mezi hůlkami vznikne spojení a jedna tu druhou přinutí ukázat poslední kouzla. Po tomto spojení se hůlky na vzájem znají a mohou na sebe reagovat bez vědomí vlastníků.
Takové spojení vzniklo mezi Harryho a Voldemortovou hůlkou v HP4.

Některé známé hůlky

Harry Potter
1. hůlka-Cesmínové dřevo, pero fénixe, pero v ní bylo jedním ze 2 per z fénixe Fawkese, stejné jádro vlastnil i Voldemort
2. hůlka-Trnkové dřevo, získal ji pro Harryho Ron v 7 díle od lapků, když se Harryho 1. hůlka zlomila
3. hůlka-Hlohové dřevo, žíně jednorožce, Harry ji v 7 díle vyhríl od Draca Malfoye

Hermiona Grangerová
1. hůlka-Vinná réva, blána z dračího srdce, Hermioně ji v 7 díle ukradli smrtijedi
2. hůlka-Vlašský ořech, blána z dračího srdce, Hermiona ji vyhrála od Belatrix Lastrengové

Ron Weasley
1. hůlka-Jasan, žíně jednorožce, ve 2 díle si ji Ron zlomil o Vrbu mlátičku
2. hůlka-Vrba, žíně jednorožce, koupená ve 3 díle za výhru v tombole
3. hůlka-Kaštan, blána z dračího srdce, v 7 díle získaná od Červíčka

Fleur Delacour
Růžové dřevo, vlas víly, vlas v jádru patří Fleuřině babičce

Neville Longbottom
Třešňové dřevo, žíně jednorožce, Neville ji dostal v 5 díle místo hůlky svého otce

Draco Malfoy
Hloh, žíně jednorožce, v 7 díle o ni přišel po souboji s Harrym

Lord Voldemort
Tis, pero fénixe, stejné jádro jako v hůlce Harryho Pottera

Bezová hůlka
Bez, žíně testrála, bájná relikvie smrti, vytvořena smrtí pro jednoho z 3 bratří, v příběhu o HP ji původně vlastnil Gregorovič, tomu ji ukradl Grindelwald, od Grindelwalda ji vyhrál Albus Brumbál, pak ji zíískal odzbrojením Brumbála Draco Malfoy, od něj Harry Potter. Celou dobu se ji snažil získat Voldemort ale nepodařilo se mu správně dopátrat komu vlastně patří.


Bezová hůlka

Harryho 1. hůlka


Hermionina 1. hůlka


Ronova 1. hůlka


ZDROJ obrázků-GooglePředměty

25. listopadu 2012 v 10:28

Obrana proti černé magii

Učitel- 1. ročník Quirinus Quirell
2. ročník Zlatoslav Lockhart
3. ročník Remus Lupin
4. ročník Alastor Moody
5. ročník Dolores Umbridgová
6. ročník Severus Snape
7. ročník Amycus Carrow
Učebna-Třetí patro

Při obraně proti černé magii se studenti učí a soubojových a ochraných zaklínadlech a nebezpečných tvorech. Po dobu Harryho studia bylo místo prokleté. Od doby co o místo přišel požádat Voldemort a byl odmítnut, nikdo nezůstal učitelem tohoto předmětu déle než rok. Po Voldemortově smrti kletba vymizela.
Učení předmětu se rok od roku velmi lišilo. Quirellovo vyučování příliš neznáme, ale při Lockhartových hodinách se četlo z jeho vlastních podvodných knih, Lupin se zaměřoval na kouzelné tvory, Moody na kletby a Umbridgová praxi úplně zavrhla. Snape se soustředil na neverbální zaklínadla (zaklínadla bez použití slov) a za učení smrtijeda Carrowa se Obrana proti černé magii změnila v Černou magii.Kouzelné formule

Učitel-Filius Kratiknot
Učebna-První patro, učebna vypadá jako velká knihovna obložená dřevem

V Kouzelných formulích se vyučují zaklínadla jako Lumos (světlo), Depulso (odstrčení něčeho) nebo Incendio (oheň). Úplně prvním zaklínadlem které se Harry naučil bylo Wingardium Leviosa.
Pro zaklínadla se používají přenesená slova z latiny.Přeměňování

Učitel-Minerva McGonagallová
Učebna-Druhé patro

Přeměňování spočívá ve měnění nějakého předmětu do jiného (sirka-jehla, myš-pohár). McGonagallová je sama jedním z registrovaných zvěromágů.Lektvary

Učitel-Severus Snape, v 6. ročníku Horacio Křiklan
Učebna-Sklepení

V hodinách lektvarů se učí míchání kouzelných lektvarů, poznávání jedů a přísad. Zdají se velice jednoduché ale je těžké dodržet správné přísady a správný poměr, správný čas, intenzitu a intervaly míchání a teplotu. Mezi nejznámější lektvary patří Mnoholičný lektvar, Doušek živé smrti nebo Felix Felicis.
Lektvary jsou Harryho nejnenáviděněnější předmět, hlavně kvůli profesoru Snapeovi.Bylinkářství

Učitel-Pomona Prýtová
Učebna-Skleníky

Výplní hodin bylinkářství je péče o rostliny a obrana proti nim. Je několik skleníků které se dělí podle obtížnosti a nebezpečnosti rostlin. Harry se učil například přesazovat mandragory nebo rozeznávat ďáblovo osidlo.
V Harryho třídě je na bylinkářství nejzdatnější Neville Longbottom, který později tento předmět vyučuje.


Dějiny čar a kouzel

Učitel-Cuthbert Binns
Učebna-Neznámá

Dějiny čar a kouzel se dají považovat za nejnudnější předmět, protože profesor Binns je monotóně mluvící duch. Je jediným duchem který v Bradavicích učí. Prý jednou usnul u krbu a ve spánku zemřel. Když se probudil, jeho duch šel normálně učit, ale své tělo nechal u krbu.
V těchto hodinách se nic zásadního nedělo, jen v druhém ročníku poskytl profesor Binns nějaké informace o Tajemné komnatě.
Mezi probíraná témata patří například Bradavický hrad a Vzpoura skřetů.Astronomie

Učitel-Sonara Sinistrová
Učebna-Astronomická věž

Astronomie je jediný předmět, který existuje i v mudlovském světě. Zároveň je jedinou záminkou, kdy po věčerce studenti opouštějí své ložnice.
Při astronomii se učí poznávání hvězd a souhvězdí.


Létání na koštěti

Učitel-Rolanda Hoochová
Učebna-Bradaviceké pozemky a famfrpálové hřiště

Létání na koštěti se učí jen v první ročníku. Po absolvování se může každý student přidat do famfrpálového družstva. Při létání na koštěti se student naučí koště ovládat od vzlétnutí po přistání.

Péče o kouzelné tvory

Učitel-Silvanus Kettleburn, od třetího ročníku Rubeus Hagrid (čas od času zastupován profesorkou Červotočkovou)
Učebna-Bradavické pozemky

Péče o kouzelné tvory vyučuje znalost kouzelných tvorů od létání na Hipogryfovi po starání se o Třaskavé skvorejše.Jasnovidectví

Učitel-Sibyla Trelawneyová, po jejím dočasném odvolání kentaur Firenze
Učebna-Sedmé patro ve věži v otvoru ve stropě, Firezova učebna je ve spodních patrech a připomíná mýtinu

Jasnovidectví spočívá ve věštění z čajových lístků, z dlaně, z křišťálové koule atd. Profesorka Trelawneyová je známá tím, že její předpovědi nikdy nevycházejí (až na dvě vyjímky týkající se Harryho a Voldemorta) a stále někomu předpovídá smrt. Skoro nikdo nemá tenhle předmět rád, ale příznivci Jasnovidectví tvrdí, že je pro něj potřeba tzv. vnitřní oko. Po odchodu Umbridgové se Trelawneyová a Firenze o předmět dělí.

Studium mudlů

Učitel-Quirinus Quirell, Charita Burbageová, po jejím zavražděním Voldemortem Alekta Carrowová (spíše mudly obviňuje a ukazuje v nejhorším světle)
Učebna-Neznámá

Studium mudlů slouží hlavně ke krytí kouzelníků v mudlovském světě. Mnoha kouzelníky je považováno za podřadný předmět.

Věštění z čísel

Učitel-Profesorka Vectorová
Učebna-Neznámá

Harry o něm příliš neví. Chodí na něj však Hermiona a tvrdí, že je naprosto skvělé.Starodávné runy

Učitel-Bathsheda Babbling
Učebna-Neznámá

Jediná známá postava která ho studuje je Hermiona. Zabývá se luštěním a čtenímm run.


Nitrobrana

Učitel-Severus Snape
Učebna-Snapeův kabinet

Jediný student v celé škole který ho studuje je Harry (dále ještě Draco Malfoy, ale ten se Nitrobraně nenaučil v Bradavicích). Učil se ji v pátém ročníku, když se mu Voldemort snažil dostat do hlavy. Učil ho Severus Snape, jako jediný v celé škole kdo Nitrobranu ovládá. Když Harry obrátil kletbu proti Snapovi a viděl jeho vzpomínky, Snape ho vyhnal a Harryho hodiny skončily.
Nitrobrana je kouzelná obrana vlastní mysli. Závisí hlavně na koncentraci.
Zaklínadlo pro dostání se někomu do hlavy je Legillimens.

ZDROJ obrázků-Google

Viteály

4. července 2012 v 22:13
Pozor-článek raději nečtěte, pokud jste nečetli filmy nebo aspoň neviděli filmy, je tam spousta spoilerů ;)

CO JE TO VITEÁL

Viteál, může být jakákoliv věc, do které se přesune část duše. Duše se rozdělí nejhorším skutkem-vraždou. Při vraždě to s duší otřese, a při správném postupu se duše rozdělí, a oddělená část se usídlí ve viteálu. Tato část duše žije dál, i když kouzelník, jemuž duše patří přijde o své tělo. Viteály proto zajišťují něco jako nesmrtelnost. Viteálů se může vytvořit jakýkoli počet. S každým dalším viteálem se však z kouzelníka ztrácí lidskost. Když se viteál zničí, kouzelník vlastnící viteál to ucítí, oslabí ho to a stane se zranitelnějším.

ROLE VITEÁLŮ V HP

První viteál se objevil ve filmu Harry Potter a Tajemná komnata, když Ginny Weasleyová našla deník Toma Raddla. Právě tento deník byl viteálem. Když ho Harry propíchl zubem Baziliška, zničil jednu z Raddleových vzpomínek, což byla jedna část jeho duše. Tehdy ale ještě nevěděli, že je to viteál.
První zmínka o viteálech se objevila v Harry Potterovi a Princi dvojí krve, kdy Harry získal Křiklanovu vzpomínku, jak Tomu Raddleovi vyprávěl o viteálech. Další viteál najdou na konci tohoto dílu a obě části HP Relikvie smrti stráví Harry, Ron a Hermiona hledáním a ničením viteálů.

VOLDEMORTOVY VITEÁLY
Deník Toma Raddla
Byl vytvořen při vraždě studentky (Ufňukané Uršuly) v Bradavicích, když Tom jetě studoval. V HP2 ho dal Lucius Malfoy Ginny Weasleyové do tašky. Deník ji ovládal a nutil ji psát vzkazy a pouštět ven Baziliška. Pak ji Harry zničil v Tajemné komnatě zubem Baziliška. Pak bylo jasně vidět, jak vzpomínka Lorda Voldemorta umírá. Touhle dobou ale ještě nikdo nevěděl, že je to viteál.

Prsten Rojvola Gaunta
Vznikl při vraždě jeho otce a prarodičů. Svědkem této vraždy byl Morfin (Tomův strýc)
Byl nalezen v HP6 Brumbálem v Gauntově domě(Rojvol Gaunt byl Voldemortův děda, byl jedním z posledních žijících potomků Salazara Zmijozela, byl šílený).
Brumbál ho zničil měčem Godrika Nebelvíra. Jeho ruku však postihla zlá kletba, díky která ho měla postupně zabít.


Medailonek Salazara Zmijozela
Medailonek původně vlastnila rodina Gauntů. Pak si ho vzala Meropa Gauntová (Voldemortova teta) a pak Hepziba Smithová(vlastnila i Šálek Helgy z Mrzimoru). Jí ho pak jako zaměstnanec u Borgina a Burkese ukradl a zabil ji (pak pozměnil vzpomínky její domácí skřítky, aby si myslela, že ji zabila sama).
Z medailonku se stal viteál při vraždě nějakého mudly.
Pro medailonek byl Harry s Brumbálem v šestém díle ale ukázalo se, že to je jen maketa. Pravý medailonek sebral jistý R.A.B (Regulus Arcturus Black). Tomu ho pak ukradl Mundungus Fletcher a prodal ho Dolores Umbridgové. Tomu ho Harry, Ron a Hermiona sebrali a zničili ho mečem Godrika Nebelvíra.
Pohár Helgy z Mrzimoru
Pohár ukradl Voldemort Hepzibě Smithové spolu s medailonkem a udělal z něj viteál při její vraždě. Pak ho schovala ve svém trezoru v Gringottově bance Bellatrix Lastrengová.
Odtud ho Harry, Ron a Hermiona ukradli a zničili ho v Tajemné komnatě Baziliškovým zubem těsně před začátkem bitvy o Bradavice.
Diadém Roweny z Havraspáru
Je to medailonek, který udělá jeho nositele chytřejším. Šedá dáma (dcera Roweny z Havraspáru) žárlila na svou matku, protože byla chytřejší než ona. Proto jí diadém ukradla. Poté ho ukryla ve stromě v nějakém lese a zemřela. Její duch zůstal v Bradavicích. Tom Raddle z ní vytáhl kde je a udělal z něj viteál (při vraždě albánského rolníka).
Harry pak s pomocí Šedé dámy diadém našel v Komnatě nejvyšší potřeby. Viteál omylem zničil Crabbe kletbou Zložár, při které sám zahyne.


Nagini
Posledním (zamýšleným) viteálem je had Nagini. Voldemort se rozhodl pro viteál z živého tvora proto, aby mohl vyslat kousek sebe tam, kde sám být nemůže.
Viteál vznikl při vraždě mudlovského zahradníka Franka Bryce na začátku Ohnivého Poháru.
Zničen byl při bitvě o Bradavice Nevillem Longbottomem mečem Godrika Nebelvíra.Harry Potter
Harry byl nezamýšleným viteálem a do poslední chvíle o něm nevěděl ani sám Voldemort.
Vznikl při vraždě Harryho rodičů. To že je viteálem vysvětluje jeho podobnosti s Voldemortem-hadí jazyk, záchvaty vzteku, jejich myšlenkové spojení atd.
Zničen byl samotným Voldemortem na konci bitvy o Bradavice, kdy ho zabil kletbou Avada Kedavra. Ale protože zabil jen ten viteál v Harrym a Harry měl navíc kámen vzkříšení, samotný Harry přežil.ZDROJ: Obrázky-Google
Text-Já

Harry Potter in 99 seconds

28. června 2012 v 19:57
Super video, v 99 sekundách je popsanej celej příběh HP :)

Relikvie smrti

30. března 2012 v 17:23
Relikvie smrti jsou 3 čarodějné předměty z příběhu Tří bratří. Je to bezová hůlka, neviditelný plášť a kámen vzkříšení.

Příběh tří bratří
Poprvé byl vyprávěn v HP7 Xenofiliem Láskorádem. Mnoho lidí pochybuje jestli je skutečný, ale je.

Kdysi dávno žili tři bratři. Chtěli se dostat přes řeku, a tak díky kouzlům postavili most. Přišla k nim Smrt, naštvaná že přišla o tři oběti. Poblahopřála jim a každému dala dar.
Nejstarší syn chtěl nejmocnější hůlku na světě. Později mu ji však ukradli a zabili ho. Tak se Smrt zmocnila prvního z bratří.
Prostřední syn chtěl kámen, díky kterému může oživovat mrtvé. Oživil tak dívku, se kterou se chtěl oženit ale zemřela. Stále je však dělil neviditelný závoj. Bratr se raději zabil, aby mohl být s ní. A tak se Smrt zmocnila druhého z bratří.
Třetí a nejmladší syn chtěl neviditelný plášť, který mu pomůže se vyhnout i samotné Smrti. A tak jí po dlouhé věky unikal. Když byl hodně starý, dal plášť svému synovi a se Smrtí šel dobrovolně.

Relikvie smrti

Bezová hůlka
Byla majetkem Albuse Brumbála. Po jeho smrti Draca Malfoye a pak Harryho Pottera.
Je to nejmocnější hůka na světě.
Aby ji Voldemort získal, zabil Severuse Snapea.Kámen Vzkříšení
Byl taky majetkem Brumbála. Pak ho dal Harrymu schovaný ve zlatonce.
Přivolává mrtvé do světa živých, ale jen napůl.
Harry s jeho pomocí přivolal rodiče, Lupina a Siriuse.


Neviditelný plášť
Byl majetkem Jamese Potter, pak byl schovaný u Albuse Brumbála a ten ho dal Harrymu.
Dělá člověka neviditelným. Většina plášťu je očarovaná zastíracím kouzlem ale tenhle je neviditelný doopravdy. Je neviditelný pro jiné lidi a Smrt, ale neví se jestli i pro zvířata.

Znak relikvií smrti


Potter Puppet Pals

28. února 2012 v 18:12
Z tohohle chcípám :D
Napište do komentářů, jak se vám to líbí :)

Famfrpál

20. srpna 2011 v 11:34

Hráči

V každém týmu je:
1 chytač-ten chytá zlatonku, když ji chytí, jeho tým dostane 150 bodů
1 brankář-brání branky (obruče)
2 odrážeči-odrážejí potlouky
3 střelci-střílejí camrál do obručí

Míče

Camrál-Střelci ho střílejí do obručí (jako ve fotbale). Je to jediný míč který neumí lítat a hází se
2 potlouky-Snaží se sestřelit hráče, dva odrážeči je odpalují pálkama (vypadají jako baseballky) a můžou je odpalovat i na protihráče. Dělají divné zvuky, pohybují se trhaně a nemají křídla-hýbou se sami od sebe
Zlatonka-Chytá ji chytač. Je zlatá, má křídla a snaží se chytačům zdrhnout (:D).když ji chytač chytí, jeho tým získá 150 bodů a hra končí, má dotykovou paměť na chytače, který ji jako první chytil-před zápasem se jí nikdo nesmí dotknout.

Pravidla

Létá se na košťatech. Střelci střílejí potlouk do obručí a brankáři je brání. Za jednu trefu je 10 bodů. Camrál může jeden tým sebrat druhému. Nemůže se kopat, fackovat atd. ale některé týmy (Zmijozel) matou protihráče aby spadli. Když někdo spadne na zem, je vyřazen ze hry.
Odrážeči odpalují potlouky aby nazasáhl někoho z jejich týmu a mohou j střílet i na protihráče.
Zlatonka má cenu 150 bodů, když ji chytač chytí hra končí.
Diváci sedí na hledištích-v Bradavicích jsou vyskoé věže, do které mohou diváci příslušných kolejí. Je tribuna i pro profesory. Vždycky je jeden rozhodčí a hlasatel.

Týmy

V bradavicích jsou koleje jako týmy-Nebelvír, Havrasár, Mrzimor a Zmijozel

Profesionální týmy jsou např.:

 • Kudlejští Kanonýři
 • Applebyské šípy
 • Ballycejští netopýři
 • Caerphillské katapulty
 • Falmouthší sokoli
 • Holyheadské harpyje
 • Kenmarská káňata
 • Montroseské straky
 • Puddlemerští spojenci
 • Pýcha Portree
 • Tustshillská tornáda
 • Wingtownští tuláci
 • Wilbournské vosy


Košťata

 • Nimbus 1000
 • Nimbus 1500
 • Nimbus 2000
 • Nimbus 2001
 • Kometa jedna čtyřicet
 • Kometa jedna osmdesát
 • Kometa dva šedesát
 • Zameták 1
 • Zameták 2
 • Zameták 3
 • Zameták 4
 • Zameták 5
 • Zameták 6
 • Zameták 7
 • Kulový Blesk
 • Metor
 • Stříbrný Šíp
 • Duběnka 79
 • Masařka
 • Měsíční Paprsek
 • Žíznivá Čára
 • Proutěnka 90

Zaklínadla

5. května 2011 v 7:08
NESOUBOJOVÁ KOUZLA
Wingardium leviosa- Zvedací kouzlo

Diffindo - Trhací/oddělovací kouzlo

Alohomora - Odemykací kouzlo (v prvním díle)

Bombardo - Vybuchovací kouzlo

Lumos - Vyčaruje světlo

Glaisius - Mění vodu v led

Corpe retractum - Přitáhne k vám předmět nebo přitáhne vás k předmětu.

Depulso - Odhazovací kouzlo

Expecto patronum Záhání mozkomory, každý kouzelník má jiného patrona, třeba Harry má jelena

Accio - Přitahovací kouzlo, nefunguje na živé bytosti

Inscendio - Zapalovací kouzlo

Reparo - Opravuje věci

Reducto - Rozbíjí věci

Arania egzumain - Brání proti pavoukům

Aqua erupto - Vyčaruje proud vody

Aquamenti - Mírnější verze Aqua Erupto (použito v 6 díle, když Harry s Brumbálem hledal viteál a Brumbál potřeboval vodu

Avis- Vyčaruje malé ptáčky, v 6 díle je Hermiona poštvala proti Ronovi

Ridiculus-Promění bubáka v něco vtipného

Aresto Momentum-Kouzlo na zmírnění pádu-Poprvé použito ve 3 díle Brumbálem, když Harry padal z koštěte, také použito v 5 díle v síni věšteb a v 7 díle při vloupání ke Gringottům.

Bona Hasamentum-Uzdravení

Worne Hassamentum-Zahojení řezných ran, použil Snape v 6 díle k uzdravení Draca

Expulso-Způsobí rozsáhlý výbuch

Harmonia Nectere Passus-Neví se přesně k čemu slouží, nejspíš k opravování. Použil ho Draco v 6 díle, když zprovozňoval rozplývavou skříň

Serpensortia-Vyčaruje hada

Salvio Hexia-Ochranné kouzlo

Priori Incantatem-ukáže poslední kouzlo, které bylo hůlkou vyčarováno

Piertotum Locomotor-oživí sochy v B


SOUBOJOVÁ KOUZLA (Kletby)
Protego - Je jako štít

Petrificus totalus - Znehybní protivníka

Levicorpus - Zvedá protivníka do vzduchu

Mdloby na vás - Odhodí nepřítele

Expiliarmus - Sebere protivníkovi hůlku

Sectumsempra - Vyvolá silné krvácení

Obliviate - Nebo také zapomeňte, maže paměť (poprvé v druhém díle, když chtěl Ronovi a Harrymu změnit paměť)

Žer slimáky-Kouzlo, které zakletému způsobí, že začne zvracet slimáky. Použito Ronem v 1. díle, ale obrátilo se proti němu

Ševellisimo - Způsobí zakletému šum v uších

Rictumsempra-Lechtací kletba

Silencio-Zabrání člověku mluvit


KLEDBY KTERÉ SE NEPROMÍJEJÍ
Avada kedavra - Smrtící kouzlo
Kruciatus - Mučící kledba
Imperius - Umožní kouzelníkovi ovládat někoho jiného
 
 

Reklama