HP-Kouzelní tvorové

Mozkomor

28. března 2013 v 12:38

Co to je?

Mozkomorové jsou stvoření živící se dobrými vzpomínkami a štěstím svých obětí. Oběti mozkomorů jsou převážně lidé, a to jak kouzelníci tak mudlové. Vysávají ze svých obětí všechny šťastné vzpomínky a radost. Když z člověka vysají všechno dobré, zešílí a nakonec může i zemřít z čirého smutku a zoufalství.
Nejhorší věc co může mozkomor své oběti udělat, je tzv. mozkomorův polibek, tehdy jí mozkomor vysaje duši, a stane se z ní něco příbuzného mozomorům - jen prázdná schránka bez duše.
Mozkomora nemůže spatřit mudla.

Mozkomorové vypadají jako černé postavy v černé roztrhané kápi, které se jakoby vznášejí nad zemí. Jejich tělo je sice schované pod kápí, ale je jakoby mrtvolné a rozkládající se. Jediné co z těla vidíme jsou kostnaté tlející ruce. Mají cca 3 metry a jsou hodně vychrtlí.
Na hlavě scházejí oči, nos a jakékoli jiné orgány, kromě velkých úst. Ústy (nebo spíš otvorem připomínajícím ústa) mozkomorové provádějí "polibek". Jinak celou hlavu pokrývá tenká černá kůže.
Při mozkomorově přítomnosti se ochladí, začne vát studený vítr a kolem se začně linout mlha. Mozkomorova přítomnost také způsobuje zoufalství a pocit, jako by se ze světa vytratilo štěstí.
Mozkomorové v HP

Poprvé se s mozkomory v Harry Pottero
vi setkáváme ve třetím díle, když studenti jedou vlakem do Bradavic. Tehdy mozkomorové hledali vraha Siriuse Blacka, a při prohlídce vlaku dali málem polibek Harrymu.
Původně mozkomorové pomáhali Lordu Voldemortovi, po jeho pádu přešli k Ministerstvu kouzel. Pracovali v Azkabanu (kouzelnickém vězení), kde vysávali z vězňů dobré vzpomínky, ti následně zešíleli/zemřeli. Po návratu Voldemorta se vrátili k němu a bojovali na jeho straně.Obrana

Na obranu proti mozkomorům existuje zaklínadlo- Expecto Patronum. Pro uskutečnění zaklínadla je třeba nalézt nějakou dobrou vzpomínku, myslet na ni a pak vyslovit zaklínadlo Expecto Patronum.
Expecto Patronum působí jako něco jako štít z pozitivní magie, nedokáže ho však vyvolat každý. Když se však těm nejlepším kouzelníkům povede Patrona vyvolat, má podobu zvířete. Každý má svého vlastního Patrona, který jaksi značí kouzelníkův charakter. Patrona pak může ovládat a Patron ho brání. Patron dokáže zahnat i stovky mozkomorů (viz. HP a Vězeň z Azkabanu)
Patrona nemůže vyvolat ten, kdo používá černou magii

Patroni známých postav:
Harry Potter-Jelen
Ron Weasley-Pes (teriér)
Hermiona Grangerová-Vydra
Ginny Weasleyová-Kůň
Lenka Láskorádová-Zajíc
Albus Brumbál-Fénix
Abeforth Brumbál-Kozel
Severus Snape-Laň
Lily Potterová-Laň
James Potter-Jelen
Sirius Black-Pes
Remus Lupin-Vlkodlak

ZDROJ obrázků-Google

Fénix

10. listopadu 2012 v 20:52

Fénix

Fénix je bájný pták s kouzelnými schopnostmi. Vskytoval se už ve starém Egyptě. V různých mytologiích je zobrazován různě, většinou ale jako červený nebo zlatý pták. Většinou jako orel nebo volavka. Je zobrazován jako bůh slunce. Má velice mocné schopnosti. Jeho slzy léčí, dokáže utáhnout velice těžká břemena, jeho peří má magické vlastnosti, skrývá se na neobjevitelná místa dokáže dostat světlo tam kde schází a pokus o ublížení Fénixovi má za následek věčné zatracení. Je zobrazován jako symbol znovuzrození, jelikož když přijde jeho čas, shoří a z popela se znovu narodí.

Fénix v Harry Potterovi

V Harry Potterovi vidíme Fénixe jménem Fawkes poprvé ve druhém díle. Harry ho vidí v pracovně profesora Brumbála jak shoří. Tehdy si to dává za vinu. Později se dozvíme, že Fawkes je Brumbálův opatrovník a nejlepší přítel. V Tajemné komnatě přijde Harrymu na pomoc-přinese mu meč Godrika Nebelvíra, uzdraví Harryho rány a vyklove Baziliškovi oči.
Nepřímo se s Fawksem setkáváme již v první díle. Z jeho jediných dvou ztracených per byly vyrobeny hůlky Voldemorta a Harryho-kvůli tomu se navzájem nemohli zabít právě těmito hůlkami.
Znovu vidíme Fawkese až v pátém díle, kdy se s jeho pomocí Brumbál přemístí z Bradavic, když ho chce Dolores Umbridgová nechat odvést.
Naposledy se s Fawkesem setkáváme v šestém díle po Brumbálově smrti. Fawkes je spatřen nad Bradavicemi jak zpívá smutné písně, a nakonec odletí a již nikdy se neobjeví. Předpokládá se, že jeho duše zemřela smutkem po Brumbálovi.
Nakonec o Fawkesovi slyšíme, když se dozvídáme, že Brumbálovým Patronem byl Fénix.

Fénix
FawkesZDROJ obrázků-Google

Hipogryf

25. října 2012 v 10:07

Co to je?

Hipogryf nebo také Grif je bájná postava z HP. Existuje však i v různch mytologiích. Zadní část těla, zadní nohy, hřbet a ocas mají podobu lví, hlava, krk, křídla a přední nohy jsou orlí.
Hipogryfové jsou velice vznešená zvířata. Pokud se k nm chce někdo přiblížit, musí postupovat velmi pomalu, hluboce se uklonit a zpříma mu pohlédnout do očí. Pokud se ukloní také, můžeme se k němu přiblížit. Pokud ne, měli bychom ustoupit (nebo jak řekl Hagrid-O tom si povíme jindy ;D). Pokud se hipogryf urazí, může způsobit vážná nebo i smrtelná zranění.
Nejraději jedí mrtvé fretky a jiné malé savce, ale stačí jim i hmyz.

Jsou vnímaní jako velice mocní, protože se v nich spojuje král zvířat (lev) a král vzduchu (orel).
Poprvé se objevili už v řecké mytologii, jako poslové bohů.


Hipogryf v Harry Potterovi


V Harry Potterovi se o Hipogryfech dozvídáme v HP a Vězeň z Azkabanu. Hagrid jako učitel péčo o kouzelné tvory přivede hipogryfa jménem Klofan. S ním se Harry seznámí. Kvůli Dracově nezdvořilosti ho Klofan praští do ruky. Kvůli tomu má být popraven smrtijedem Macnairem. Harry a Hermiona se však vrátí v čase a Klofana zachrání. Pak ho předají Siriusovi, u kterého žije v stísněné místnosti.
Kvůli utajení vystupuje v HP a Fénixův řád jako Křídlošíp. Po Siriusově smrti ho zdědí Harry.Hipogryf
KlofanZDROJ obrázků-Google
 
 

Reklama