Eragon

Eragon (postava)

19. srpna 2012 v 11:37
POZOR! Článek obsahuje hodně informací ze všech čtyř knih. Pokud nechceš vědět jak se bude děj dál vyvíjet, nečti dál.

Vzhled

Ve filmu je blonďatý, modrooký a docela malý (prostě je naprosto příšernej, takže budu popisovat radši knižního Eragona :D)
V knížce je popisován jako tmavovlasý, hnědooký, statný a pohledný mladý muž.
Má být pohledný a taky velice podobný Roranovi (svému bratranci).

Rodina

Eragon nikdy nepoznal své rodiče-vyrůstal u strýčka Gera a bratrance Rorana. Věděl však, že jeho matka Selena ho nechala ještě jako novorozeně u svého bratra (Gera) a prý měla velice naspěch.
V Eldestu v Bitvě na Hořících pláních se dozví od Murtagha, že mají společnou matku a tudíž jsou bratři. A také se dozví nepovzbudivou informaci-jejich otcem je Křivopřísežník Morzan. Erago je z této skutečnosti zdrcen.
V Brisingru se však dozví, že Murtagh neměl pravdu-jeho otcem je ve skutečnosti Brom.
Eragon je šťastný, že jeho otec byl tak skvělý otec. Na druhou stranu je mu však líto, že jsou oba jeho rodiče mrtví.
Také má pevný vztah k elfce Arye. Dá se říct že se do ní zamiloval na první pohled. Ví však, že s ní nemůže být-Zaprvé proto,že Arya je mnohem, mnohem starší, a zadruhé, Arya je pořád zamilovaná do svého společníka Feolina, kterého zabili Galbatorixovi lidé.
Během své první návštěvy ve Farthen Düru (viz níže) přijme za nevlastního bratra Orika-trpaslíka, který spadá do rodiny trpasličích králů (Orik je nevlastní syn krále trpaslíků).
Jeho nejbližším přítelem, je jeho dračice Safira. Rozumí si s ní tak, jako s nikým jiným. Přesto občas dostává záchvaty vzteku nebo smutku, kdy se k Safiře chová nepříjemně, někdy dokonce nepřátelsky.

Životopis

Eragon je mladý (kolem 16 let) farmář, od svého útlého dětství vyrůstající na farmě u strýčka Gera a bratrance Rorana. Život se mu změní, když najde v lese modrý kámen, ze kterého se vyklube malé dráče, jménem Safira a on zjistí, že je Dračím jezdcem. Safiru učí mluvit, létat, atd.. Vyvine si k ní velice pevné pouto (nejen smlouvu
mezi Drakem a Jezdcem, ale i přátelské pouto).

Jeho dlouhá cesta začíná tím, že chce spolu s Bromem vypátrat zabít Ra´zaky (nelidská stvoření se zobáky, pojídající lidi), a tak pomstít smrt svého strýce Gera. Po cestě najde elfku Aryu (do níž se později zamiluje), která je otrávena a najde nový cíl-dostat ji k Vardenům-odboji bojujícím proti diktatuře krutého krále Galbatorixe- a zachránit ji. Cestou potká svého nového společníka Murtagha, který tvrdí že zná cestu k Vardenům. Bohužel, cestou znovu narazí na Ra´zaky a ti smrtelně zraní Broma. To Eragona zlomí.
Společně s Murtaghem se dostanou do skrýše Vardenů-obří hory Farthen Dür, a Eragon si stanoví nový cíl-bude pomáhat Vardenům, porazí Galbatorixe a tak pomstí Gera a Broma.

Zde se stane nevlastním bratrem trpaslíka Orika-udělal to hlavně proto, aby ukázal, že je přítel trpaslíků.

Pak vypukne velká bitva o Farthen Dür-Galbatorix se dozvěděl, že Eragon se přidal k Vardenům, což ho ruzzuří a pošle tam své vojáky.
Po bitvě unesou Murtagha a Ažihada (vůdce Vardenů), což byli Eragonovi blízcí. Eragon je z toho zdrcen. Po zabití Stína Durzy-neskutečně silného kouzelníka ovládaného zlými duchy- o sobě Eragon ještě více pochybuje, protože je přesvědčen, že to byla náhoda.

Po bitvě se vydá do elfského města Ellesméry, kde podstupuje trénink pro zdokonalení svých schopností a dozvídá se mnoho věcí sám o sobě.

Pak se vydá na pomoc Vardenům při bitvě na Hořících pláních. Tam se dozví šokující věc-Murtagh je také Dračím jezdcem, a je nucen sloužit Galbatorixovi. A co je horší-jsou bratři, mají stejnou matku, a navíc Eragon zjistí, že jeho otec je Morzan. Navíc Eragonovi sebere jeho meč. Eragon je z bitvy zničený. Na druhou stranu se však znovu setká se svým bratrancem Roranem.
Spolu s Roranem se vydají na horu Helgrind zabít Ra´zaky a zachránit Katrinu. To se jim povede a Eragon tak konečně pomstí Gera a Broma. V Helgrindu najde Eragon zrádce Slouna a stojí před ním další těžký úkol-musí rozhodnout, co s ním bude dál. Nakonec Slouna pošle za trest do Ellesméry, a připadá si mizerně.

Pak se se Safirou vydá opět do Ellesméry, kde se dozví mnoho věcí sám o sobě-že jeho otec není Morzan ale Brom, což ho naplní radostí smíšenou se smutkem, že je jeho otec mrtvý, dozví se o Eldunarí-orgánech draků, ve kterých mohou duše draků žít i po jejich smrti a také si spolu s kovářkou Rhunon uková nový meč Brisingr. Kromě toho dá Glaedr - drak, který spolu se svým Jezdcem Oromisem vedl výcvik Eragona a Safiry - Eragonovi své Eldunarí.
Po jeho návratu ho čeká mnoho soubojů, kterých se musí účastnit, i když se mu vraždy hnusí.

V první bitvě v Feinsteru spolu z Aryou porazí dalšího Stína.

Zároveň zemře Oromis, což Eragon i Safiru naplní hlubokým zármutkem.

Když se dostanou k městu Dras Leona, zajmou je kněží z Helgrindu, protože chtějí pomstít smrt Ra´zaků. Naštěstí se osvobodí, ale Eragon ztratí Pás Belota Moudrého, což byl dar od Broma.

Pak se spolu se Safirou a Glaedrovým Eldunarí vydá na bájný ostrov Vroengard. Tam zjistí své Pravé jméno (neví se jak přesně zní, ale je to něco společného s "Nejsem tím kým jsem byl". Pak najde mnoho Eldunarí a Dračích vajec, což mu dodá novou naději na poražení Galbatorixe.

Pak se vydají do Urubaenu, kde zaútočí na Galbatorixe. S pomocí Murtagha, energie Eldunarí a své vynalézavosti sestaví zaklínadlo, které Galbatorixovi ukáže všechnu bolest, kterou způsobil což ho zničí.

Po poražení Galbatorixe se Eragon usmíří a rozloučí s Murtaghem. Pak se vydá na východ Alagaesie vychovávat mladé Jezdce a Draky, a konečně najde klid.


Filmový Eragon


Eragon se Safirou (Fanart)

Eragon (Fanart)


Inheritance-Děj

10. srpna 2012 v 11:41
Děj čtvrtého a posledního dílu :)

Brisingr-Děj

7. srpna 2012 v 17:56
Děj třetího dílu ODJ :)

Eldest-Děj

20. července 2012 v 16:54
Děj druhého dílu Odkazu Dračích jezdců :)

Eragon-Děj

19. července 2012 v 22:48

Nevim jestli máte rádi Eragona (knížku!), já jsem se teda do Odkazu dračích jezdců zamilovala :))) Tohle je děj 1. dílu
 
 

Reklama