Mozkomor

28. března 2013 v 12:38 |  HP-Kouzelní tvorové

Co to je?

Mozkomorové jsou stvoření živící se dobrými vzpomínkami a štěstím svých obětí. Oběti mozkomorů jsou převážně lidé, a to jak kouzelníci tak mudlové. Vysávají ze svých obětí všechny šťastné vzpomínky a radost. Když z člověka vysají všechno dobré, zešílí a nakonec může i zemřít z čirého smutku a zoufalství.
Nejhorší věc co může mozkomor své oběti udělat, je tzv. mozkomorův polibek, tehdy jí mozkomor vysaje duši, a stane se z ní něco příbuzného mozomorům - jen prázdná schránka bez duše.
Mozkomora nemůže spatřit mudla.

Mozkomorové vypadají jako černé postavy v černé roztrhané kápi, které se jakoby vznášejí nad zemí. Jejich tělo je sice schované pod kápí, ale je jakoby mrtvolné a rozkládající se. Jediné co z těla vidíme jsou kostnaté tlející ruce. Mají cca 3 metry a jsou hodně vychrtlí.
Na hlavě scházejí oči, nos a jakékoli jiné orgány, kromě velkých úst. Ústy (nebo spíš otvorem připomínajícím ústa) mozkomorové provádějí "polibek". Jinak celou hlavu pokrývá tenká černá kůže.
Při mozkomorově přítomnosti se ochladí, začne vát studený vítr a kolem se začně linout mlha. Mozkomorova přítomnost také způsobuje zoufalství a pocit, jako by se ze světa vytratilo štěstí.
Mozkomorové v HP

Poprvé se s mozkomory v Harry Pottero
vi setkáváme ve třetím díle, když studenti jedou vlakem do Bradavic. Tehdy mozkomorové hledali vraha Siriuse Blacka, a při prohlídce vlaku dali málem polibek Harrymu.
Původně mozkomorové pomáhali Lordu Voldemortovi, po jeho pádu přešli k Ministerstvu kouzel. Pracovali v Azkabanu (kouzelnickém vězení), kde vysávali z vězňů dobré vzpomínky, ti následně zešíleli/zemřeli. Po návratu Voldemorta se vrátili k němu a bojovali na jeho straně.Obrana

Na obranu proti mozkomorům existuje zaklínadlo- Expecto Patronum. Pro uskutečnění zaklínadla je třeba nalézt nějakou dobrou vzpomínku, myslet na ni a pak vyslovit zaklínadlo Expecto Patronum.
Expecto Patronum působí jako něco jako štít z pozitivní magie, nedokáže ho však vyvolat každý. Když se však těm nejlepším kouzelníkům povede Patrona vyvolat, má podobu zvířete. Každý má svého vlastního Patrona, který jaksi značí kouzelníkův charakter. Patrona pak může ovládat a Patron ho brání. Patron dokáže zahnat i stovky mozkomorů (viz. HP a Vězeň z Azkabanu)
Patrona nemůže vyvolat ten, kdo používá černou magii

Patroni známých postav:
Harry Potter-Jelen
Ron Weasley-Pes (teriér)
Hermiona Grangerová-Vydra
Ginny Weasleyová-Kůň
Lenka Láskorádová-Zajíc
Albus Brumbál-Fénix
Abeforth Brumbál-Kozel
Severus Snape-Laň
Lily Potterová-Laň
James Potter-Jelen
Sirius Black-Pes
Remus Lupin-Vlkodlak

ZDROJ obrázků-Google
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 javopice javopice | Web | 28. března 2013 v 18:05 | Reagovat

Pěkný článek.
Už jsem se bála, že s blogem končíš, dlouho se tu nic neobjevilo, jsem ráda, že tomu tak není. =)

2 Megan Megan | Web | 28. března 2013 v 22:03 | Reagovat

Hezký článek :)) sexy obrázky mozkomorů :DD ;DD

3 Ametten Ametten | Web | 29. března 2013 v 14:52 | Reagovat

Moc pěkný článek

4 Denisa Denisa | 18. července 2013 v 16:31 | Reagovat

LOL neverim na to je to sprostosť!.... :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama