Březen 2013

Výstřednost

28. března 2013 v 23:12 Téma týdne
Takže výstřednost... Každý má jednou za čas právo být výstřední... a to ať už chováním, vzhledem nebo názory. Někomu se výstřednost líbí tolik, že se rozhodnou že budou výstřední celkově. Oblékají se jinak než ostatní, chovají se až extrémně a ostatní tím i děsí. Mají i rozdílné koníčky, někdy se i učí/vydávají pracovní výkony hůře nebo lépe než ostatní. Samozřejmě, rozdílní mohou být prakticky v čemkoli. Na tom není nic špatného, trocha originality, zvlášť v téhle době rozhodně není na škodu. Všichni jsou stejní, takže být výstřední není ani nic těžkého. Výstřední lidé jsou alespoň svým způsobem zajímaví a vyčuhují z davu.

Bohužel, naše okolí je natolik ovlivněné, že se na výstřední lidi dívají jako na jakýsi "vyvrhel společnosti", nebo jako na "nižší společenskou vrstvu". Tohle bohužel můžu posoudit z vlastní zkušenosti. Ti "normální" ty "výstřední" odsuzují a raději se od nich izolují. Odůvodňují to tak, že nechtějí mít nic společného s "divnýma lidma", maj na ně špatnej vliv a vůbec se jim nelíbí jejich chování.
Pravda je ale jinde, těm "normálním" se výstřední chování hnusí, ale jen z jednoho důvodu. Bojí se ho, protože dnes je být jiný a výstřední skoro totéž co ve středověku-prakticky trestný čin. Samozřejmě se poměry změnily, a naštěstí nás nikdo za výstřednost upalovat nebude, ale pořád na nás má společenská většina pohled "těch lepších na tu spodinu".

Výstřednost dnes vídáme úplně všude, ať už jsou to menšiny emo, scene nebo třeba metalisti, různé sekty nebo třeba odboje. Situace se sice lepší, výstřední lidé jsou občas i vnímáni jako rovnocenní, ale stejně je to dost bída. Já sama jsem se kolikrát snažila být výstřední a originální, ale vždycky mě většinová společnost stáhla zase spátky do davu. Poslední dobou se mi ale daří, všichni mi říkají že jsem nějaká divná, ale aspoň mám svoje "výstřední kamarády" kteří jsou taky považováni za podivíny, ale nevadí mi to.

Vím že tenhle článek si skoro nikdo nepřečte, a ten kdo jo si řekne že je to strašná blbost, ale byla bych ráda kdybyste aspoň někdo pochopil co se vám snažím říct -_- A taky bych byla ráda třeba za komentář :D


(google)


Mozkomor

28. března 2013 v 12:38 HP-Kouzelní tvorové

Co to je?

Mozkomorové jsou stvoření živící se dobrými vzpomínkami a štěstím svých obětí. Oběti mozkomorů jsou převážně lidé, a to jak kouzelníci tak mudlové. Vysávají ze svých obětí všechny šťastné vzpomínky a radost. Když z člověka vysají všechno dobré, zešílí a nakonec může i zemřít z čirého smutku a zoufalství.
Nejhorší věc co může mozkomor své oběti udělat, je tzv. mozkomorův polibek, tehdy jí mozkomor vysaje duši, a stane se z ní něco příbuzného mozomorům - jen prázdná schránka bez duše.
Mozkomora nemůže spatřit mudla.

Mozkomorové vypadají jako černé postavy v černé roztrhané kápi, které se jakoby vznášejí nad zemí. Jejich tělo je sice schované pod kápí, ale je jakoby mrtvolné a rozkládající se. Jediné co z těla vidíme jsou kostnaté tlející ruce. Mají cca 3 metry a jsou hodně vychrtlí.
Na hlavě scházejí oči, nos a jakékoli jiné orgány, kromě velkých úst. Ústy (nebo spíš otvorem připomínajícím ústa) mozkomorové provádějí "polibek". Jinak celou hlavu pokrývá tenká černá kůže.
Při mozkomorově přítomnosti se ochladí, začne vát studený vítr a kolem se začně linout mlha. Mozkomorova přítomnost také způsobuje zoufalství a pocit, jako by se ze světa vytratilo štěstí.
Mozkomorové v HP

Poprvé se s mozkomory v Harry Pottero
vi setkáváme ve třetím díle, když studenti jedou vlakem do Bradavic. Tehdy mozkomorové hledali vraha Siriuse Blacka, a při prohlídce vlaku dali málem polibek Harrymu.
Původně mozkomorové pomáhali Lordu Voldemortovi, po jeho pádu přešli k Ministerstvu kouzel. Pracovali v Azkabanu (kouzelnickém vězení), kde vysávali z vězňů dobré vzpomínky, ti následně zešíleli/zemřeli. Po návratu Voldemorta se vrátili k němu a bojovali na jeho straně.Obrana

Na obranu proti mozkomorům existuje zaklínadlo- Expecto Patronum. Pro uskutečnění zaklínadla je třeba nalézt nějakou dobrou vzpomínku, myslet na ni a pak vyslovit zaklínadlo Expecto Patronum.
Expecto Patronum působí jako něco jako štít z pozitivní magie, nedokáže ho však vyvolat každý. Když se však těm nejlepším kouzelníkům povede Patrona vyvolat, má podobu zvířete. Každý má svého vlastního Patrona, který jaksi značí kouzelníkův charakter. Patrona pak může ovládat a Patron ho brání. Patron dokáže zahnat i stovky mozkomorů (viz. HP a Vězeň z Azkabanu)
Patrona nemůže vyvolat ten, kdo používá černou magii

Patroni známých postav:
Harry Potter-Jelen
Ron Weasley-Pes (teriér)
Hermiona Grangerová-Vydra
Ginny Weasleyová-Kůň
Lenka Láskorádová-Zajíc
Albus Brumbál-Fénix
Abeforth Brumbál-Kozel
Severus Snape-Laň
Lily Potterová-Laň
James Potter-Jelen
Sirius Black-Pes
Remus Lupin-Vlkodlak

ZDROJ obrázků-Google