Leden 2013

Letopisy Narnie-Princ Kaspian

26. ledna 2013 v 10:09 Knihy
Pozor, v článku je hodně spoilerů a taky jak co skončí!

Princ Kaspian

Příběh této knihy se odehrává asi rok po poslední návštěvě Narnie Petrem, Zuzanou, Edmundem a Lucinkou (PZEL). Protože ale v Narnii plyne čas jinak, uběhne zde skoro sto let. Když se PZEL vůlí Aslana vrátí do Narnie, vidí že je zpustošena a že jejich zámek Cair Paravel je zničen. V této době v Narnii vládnout Telmaríni momentálně pod vládou krále Miraze. Všechna Narnijská zvířata a stvoření (faunové, mluvící zvířata, trpaslíci..) se skrývají.
Mirazův synovec, princ Kaspian se na zámku učí všem možným vědám aby mohl také nastoupit na trůn. Jeden z profesorů mu však tajně a proti Mirazově vůli vypráví o Staré Narnii-zemi kdy byla Narnie říší mluvících zvířat, velá Narnie žila v míru a vládli jí čtyři největší králové a královny-Petr, Zuzana, Edmund a Lucie. Tato představa se Kaspianovi velice zamlouvá.
Jednoho dne se však Mirazovi narodí syn. Kaspian je v ohrožení, protože když už není právoplatným dědicem trůnu, Miraz ho chce zabít (jako všechny ostatní nepohodlné a zbytečné osoby na dvoře). Profesor Kaspiana pošle na útěk. Ten však nabourá do stromu a je v bezvědomí. Probudí se v doupěti mluvícího jezevce-jednoho ze zbývajících příslušníků Staré Narnie. Spojí se ještě s dalšími stvořeními, zejména s trpaslíky a domluví se na válce, aby sesadili krutého Miraze z trůnu. Dostanou se však do problémů. Proto zastroubí na dochovaný kouzelný roh královny Zuzany, který má přivolat pomoc. Právě v tomto okamžiku se PZEL přemístí do Narnie. Shodou náhod potkají jednoho z trpaslíků, který jim vysvětlí situaci a dovede je ke Kaspianovi a ostatním zvířatům. Nakonec dojde válce.
Nejprve se strhne duel mezi Mirazem a Petrem. Petr vyhraje, ale i přes dohodu vojáci zaútočí. Armáda Staré Narnie s pomocí kouzelných stvoření včetně stromů zvítězí a Kaspian se znovu dostane na trůn. Nakoec se PZEL s pomocí Aslana přenese zpět do našeho světa.

Existuje také film, ale neviděla jsem ho, takže nemůžu soudit :D


KnihaFilm (ukázka)


ZDROJ obrázků-Google


Sem - tam - sem - tam.......

23. ledna 2013 v 16:42 My diary ๑
Okay, po dlouhý době zase něco přidávám....za prvé se omlouvám že jsem nebyla aktivní....bylo hodně učení. Pololetky :D Bohužel mám trojku z matiky a možná z chemie, ale nedá se nic dělat..

Nu což :D V pátek jsme byli se školou v aquaparku.....Aquapalace Praha, naprosto super. Nejlepší bylo když se nás všech 12 nacpalo do jednoho tobogánu a jeli jsme za sebou :D Navíc se na tom tobogánu jezdí na takových gumových kruzích. :DD

Škola tak normální, známky si musím zlepšit...a chování...no, ne že bych přímo vyrušovala....ale kámoška sedí vždycky vedle mě, třeba do mě kopne, učitel se otočí a samozřejmě že řekne MĚ že nemám rušit :DD No, a nejspíš z toho bude nějakej větší problém, poslední dobou mi dost často říká že to budeme muset řešit..hlavně že ta kámoška z toho nikdy průšvih nemá :D Dost možná tenhle článek čte, takže..myslím že to je jasný :D

Jo, v nejbližší době budu něco přednastavovat, nejspíš zase nějaký knihy...

Okay, zatím zdarec ;)


(google)