Neville Longbottom (+ rodina)

7. prosince 2012 v 18:05 |  HP-Postavy

Neville Longbottom

Neville je studentem Bradavické Školy Čar a Kouzel a studuje v Nebelvíru ve stejném ročníku jako Harry. Je velice nadaný na bylinkářství (později se stává učitelem bylinkářství v Bradavicích). Nejprve se projevuje jako nepříliš nadaný a nešikovný, později se z něj však stane skvělý kouzelník. Za touto změnou stojí zejména postupující věk a docházka do Brumbálovy Armády.
Neville je přirozeně šikanován jinými, jelikož je velice hodný a trochu zakřiknutý. Ve vyšších ročnících se stává odvážnějším a nebojí se pustit se svými nepřáteli i do souboje.
Vždy se zastává slabších a má rád spravedlnost, díky tomu je považován za "přiblblého tupce".
Poprvé svou odvahu prokáže už v prvním díle, kdy se pokusí zabránit Ronovi, Harrymu a Hermioně opustit společenskou místnost. Jeho kouzelnické schopnosti se poprvé ukážou v 3 díle když zažene bubáka a zejména v 5 díle, kdy se pod Brumbálovou Armádou účastní bitvy na Ministerstvu kouzel (patří mezi nejlepší bojovníky).
Dramaticky se jeho kouzlení zlepší v 6 díle, kdy dostane novou hůlku a nemusí používat tu po otci. Na konci dílu pomáhá bojovat proti smrtijedům. V sedmém dílu organizuje znovupovstání Brumbálovy Armády při ovládnutí školy smrtijedy. Nakonec je to právě on, kdo Nebelvírovým mečem zabije poslední Voldemortův viteál-hada Naginiho.

Má tmavé vlasy, hnědé oči a kulatý obličej. Mezi svými vrstevníky je nápadně vysoký. Nosí většinou obnošené oblečení.

Ve filmu ho hrál Matthew Lewis


Neville v 1 díle


Neville v 4 díle

Neville v 7 díle

Věštba

Věštba kterou pronesla Sybila Trelawneyová o přemožitelovi Pána zla se mohla vztahovat nejen na Harryho ale i na Nevilla, protože se narodili ve stejný den. Voldemort však usoudil že je to Harry. Nakonec se věštba vyplnila u obou chlapců. Harry s Voldemortem sice bojoval a nakonec ho zabil, ale Neville zabil jeho poslední viteál.

Věštba promlouvající o Harrym a Nevillovi

Rodina

Nevillovi rodiče se jmenují Frank a Alice Longbottomovi. Frank byl bystrozorem. Měli se už třikrát postavit Lordu Voldemortovi. Při Voldemortově vzestupu na ně však byla použita kletba Cruciatus (mučení). Tuto kletbu proti nim použila Belatrix Lastrengová. Použila ji tak silnou a v tak velkém množství, že se musí až do konce života léčit v Nemocnici u Svatého Munga. Jsou velice silně pomateni a nasvého syna si nepamatují. Harrymu o nich řekl Neville již v 4 ročníku. Ron a Hermiona je viděli až v 5 ročníku, kdy společně omylem zabloudili k nim na oddělení, když zrovna v nemocnici byli.

Kvůli nemoci svých rodičů žije Neville se svou babičkou Augustou Longbottomovou. Má z ní velký respekt a trochu se jí i bojí. Babička mu vždy připomínala že je neschopný a že chce aby se z něj stal bystrozor a hrdina jako z jeho otce. Když Neville zorganizoval povstání v 7 díle, smrtijedi ji chtěli unést. Ona však utekla a napsala Nevillovi dopis že je na něj pyšná a má v tom pokračovat.
Podle bubáka z 3 dílu který stál před Nevillem se Nevillova babička obléká velmi výstředně.


Nevillovi rodiče na fotografii


Nevillova babička (fanart)


ZDROJ obrázků-Google

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 javopice javopice | Web | 7. prosince 2012 v 19:55 | Reagovat

Nevilla mi bylo mockrát líto... Je to moc pěkně napsaný článek :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama