Prosinec 2012

Letopisy Narnie-Lev, čarodějnice a skříň

25. prosince 2012 v 18:56 Knihy
Celkem mi tu na blogu chyběly receze na knížky, takže jsem s tím začala :3 Doufám že se vám to bude líbit :)


Letopisy Narnie mají celkem 7 dílů. Všechny vyprávějí o světě jménem Narnie, který žije v každém člověku s dostatkem fantazie. Do Narnie se dostane každý, kdo v ni věří a stále má dost představivosti. Proto se v ni věří a může se do ní přenést skoro každé dítě a téměř žádný dospělý. Postavy v jednotlivých dílech se různě potkávají a díly na sebe navazují. Jdou za sebou ale jinak než byly vydány.
Všechny díly jsou super, jsou hodně krátký, ale jsou zábavný a mě dost bavily :))

Pozor, v článku je vypsáno jak co skončí!!)

Lev, čarodějnice a skříň

Čtyři sourozenci, Edmund, Lucinka, Zuzana a Petr jsou při válce posláni do vily k starému profesorovi. Tam nejmladší Lucinka najde starou skříň. Skrz ni proleze do světa jménem Narnie a spřátelí se s faunem jménem Tumnus. Dozví se, že Narnie je okupována zlou Bílou Čarodějnicí. Když se Lucinka vrátí do našeho světa, o všem poví sourozencům. Nikdo jí však nevěří a bratr Edmund si z ní dokonce dělá legraci. Pak se i on dostane do Narnie a potká Bílou Čarodějnici. Ta ho očaruje a řekne mu aby přivedl své sourozence. Podle legendy ji mají totiž dvě sestry a dva bratři sesadit z trůnu a vrátit Narnii mír. Čarodějnice Edmunda uvězní ve svém zámku. Lucinka, Zuzana a Petr se přes mnohé překážky dostanou pro Edmunda. V tom jim pomůže magický lev Aslan. Není to však lev, je to Lev, nejmocnější stvoření v Narnii, narnijský vládce a Lev jehož dech dodává sílu a každý z něj má strach ale obdivuje ho. Nakonec Edmunda zachrání a svrhnou Bílou Čarodějnici. Pak se stanou králi a královnami Narnie a vládnou v zámku Cair Paravel. Ve vládě jim pomáhá Aslan jako jejich věrný přítel. Po mnoha a mnoha letech zestárnou a na svůj svět úplně zapomenou. Nějak se ale vrátí, znovu omládnou a všechno je jako dřív, protože v Narnii plyne čas jinak-když v Narnii uplynou desítky let, v našem světě ani minuta.


Existuje i filmová verze, na tu ale nejsou tak dobré ohlasy jako na knížku. Názory se ale liší.

Filmová Narnie

Záběr z filmu-Lucinka, Edmund, Petr, Zuzana a Aslan


Kniha


ZDROJ obrázků-Google

Vánoce

23. prosince 2012 v 9:51 My diary ๑
Ahoj, nejdřív bych se chtěla omluvit za neaktivitu. Ale docela ráda bych zdůraznila, že já nepíšu články na povel. Zkrátka jsem toho měla hodně, dodělávat úkoly, předvánoční úklid a taky nějakej sociální život. Byla jsem ráda že jsem se vůbec dostala na počítač, a když, bylo to večer a byla jsem utahaná. Takže když mi budete psát abych přidávala články, stejně to nemá žádný efekt, jen je to pěkně nepříjemný ;)

Teď k tématu, těšíte se na vánoce? Já celkem jo. Zatím největší sranda byla v pátek ve škole, rozdali jsme si dárky a pak jsme koukali na dost tématickej film-2012 :D Pak jsme odpočítávali konec světa (když jste si zadali na seznamu Konec světa 2012, spustil se odpočet). No a tak jsme odpočítávali do poslední vteřiny-a nic se nestalo! o.O :D Takže vítejme v post-apokalyptickém světě.
Mno, už máme celkem uklizenej byt, částečně i připravený jídlo, dneska budu zdobit stromeček (pak hodím fotku :3) a pak mám sraz s kámoškou a půjdeme se projít předvánoční Prahou.

Co si přejete od "Ježíška"? :D Za mě teda čtečka, nějaký knížky, plyšáka a takovou tu dřevěnou asi metr vysokou žirafu. A na co se ze všeho nejvíc těším? Na to jak krásně přiberu a v lednu půjdu do školy jako koule :3

Jedete někam na silvestra? My pojedeme na hory, a tam se konečně začnu učit jezdit na snowboardu :3 Takže je dost dobře možný, že naše Veverka tu už po Novým roce nebude, protože se rozemele o strom ;D

Jdu připravovat nějaký články, jen poslední otázku- Jaký články byste tu chtěli?

Veverka ;)(google)

Hůlky

8. prosince 2012 v 11:57 HP-Ostatní

O hůlkách


Hůlky jsou předměty sloužící k usměrnění kouzel kouzelníka. Po vyslovení určitého zaklínadla a pohybem hůlkou z ní vyjde požadované kouzlo. Kouzlit se dá i bez hůlky, je to však velice obtížné a umí to jen ti nejlepší kouzelníci.
Každý kouzelník má svou vlastní hůlku. Hůlka si kouzelníka vybírá a kouzelník podává nejlepší kouzelnické výkony pouze se "svou" hůlkou.
Hůlku kouzelníkovi vyrobí buď výrobce hůlek (v HP známe jen 2-Olivander a Gregorovič) nebo ji kouzelník získá v souboji-pokud kouzelník jiného kouzelníka odzbrojí/zabije, patří hůlka jemu. Mezi kouzelníkem a jeho hůlkou je velice silné pouto. Kouzelník musí volbu hůlky vždy akceptovat.

Hůlky jsou dřevěné a dlouhé kolem 10 palců. Každá hůlka je jedinečná. Nevyrábějí se však z obyčejného dřeva, používá se mnoho různých druhů dřeva (růžové dřevo, cedr, bez...) z tzv. hůlkových stromů-tyto stromy hlídají kůrolezové. Pokud si chce člověk trochu dřeva odříznout, musí se kůrolezovi nějak zavděčit, například mu nabídne několik stínek (hmyz). Jinak na něj kůrolez zaútočí.
Každá hůlka je z nějakého druhu dřeva, je nějak dlouhá (v palcích), má různou loajalitu a různé jádro. Jádro je kouzelná substance která se přidává do hůlky. Jader existuje, od žíně jednorožce nebo testrála, přes blánu dračího srdce a vlas víly až po pero z fénixe.

Mezi hůlkami existuje zákon, který nedovolí dvěma hůlkám se stejným jádrem zabít navzájem své majitele. Mezi některými může vzniknout Priori Incantatem-mezi hůlkami vznikne spojení a jedna tu druhou přinutí ukázat poslední kouzla. Po tomto spojení se hůlky na vzájem znají a mohou na sebe reagovat bez vědomí vlastníků.
Takové spojení vzniklo mezi Harryho a Voldemortovou hůlkou v HP4.

Některé známé hůlky

Harry Potter
1. hůlka-Cesmínové dřevo, pero fénixe, pero v ní bylo jedním ze 2 per z fénixe Fawkese, stejné jádro vlastnil i Voldemort
2. hůlka-Trnkové dřevo, získal ji pro Harryho Ron v 7 díle od lapků, když se Harryho 1. hůlka zlomila
3. hůlka-Hlohové dřevo, žíně jednorožce, Harry ji v 7 díle vyhríl od Draca Malfoye

Hermiona Grangerová
1. hůlka-Vinná réva, blána z dračího srdce, Hermioně ji v 7 díle ukradli smrtijedi
2. hůlka-Vlašský ořech, blána z dračího srdce, Hermiona ji vyhrála od Belatrix Lastrengové

Ron Weasley
1. hůlka-Jasan, žíně jednorožce, ve 2 díle si ji Ron zlomil o Vrbu mlátičku
2. hůlka-Vrba, žíně jednorožce, koupená ve 3 díle za výhru v tombole
3. hůlka-Kaštan, blána z dračího srdce, v 7 díle získaná od Červíčka

Fleur Delacour
Růžové dřevo, vlas víly, vlas v jádru patří Fleuřině babičce

Neville Longbottom
Třešňové dřevo, žíně jednorožce, Neville ji dostal v 5 díle místo hůlky svého otce

Draco Malfoy
Hloh, žíně jednorožce, v 7 díle o ni přišel po souboji s Harrym

Lord Voldemort
Tis, pero fénixe, stejné jádro jako v hůlce Harryho Pottera

Bezová hůlka
Bez, žíně testrála, bájná relikvie smrti, vytvořena smrtí pro jednoho z 3 bratří, v příběhu o HP ji původně vlastnil Gregorovič, tomu ji ukradl Grindelwald, od Grindelwalda ji vyhrál Albus Brumbál, pak ji zíískal odzbrojením Brumbála Draco Malfoy, od něj Harry Potter. Celou dobu se ji snažil získat Voldemort ale nepodařilo se mu správně dopátrat komu vlastně patří.


Bezová hůlka

Harryho 1. hůlka


Hermionina 1. hůlka


Ronova 1. hůlka


ZDROJ obrázků-Google
Neville Longbottom (+ rodina)

7. prosince 2012 v 18:05 HP-Postavy

Neville Longbottom

Neville je studentem Bradavické Školy Čar a Kouzel a studuje v Nebelvíru ve stejném ročníku jako Harry. Je velice nadaný na bylinkářství (později se stává učitelem bylinkářství v Bradavicích). Nejprve se projevuje jako nepříliš nadaný a nešikovný, později se z něj však stane skvělý kouzelník. Za touto změnou stojí zejména postupující věk a docházka do Brumbálovy Armády.
Neville je přirozeně šikanován jinými, jelikož je velice hodný a trochu zakřiknutý. Ve vyšších ročnících se stává odvážnějším a nebojí se pustit se svými nepřáteli i do souboje.
Vždy se zastává slabších a má rád spravedlnost, díky tomu je považován za "přiblblého tupce".
Poprvé svou odvahu prokáže už v prvním díle, kdy se pokusí zabránit Ronovi, Harrymu a Hermioně opustit společenskou místnost. Jeho kouzelnické schopnosti se poprvé ukážou v 3 díle když zažene bubáka a zejména v 5 díle, kdy se pod Brumbálovou Armádou účastní bitvy na Ministerstvu kouzel (patří mezi nejlepší bojovníky).
Dramaticky se jeho kouzlení zlepší v 6 díle, kdy dostane novou hůlku a nemusí používat tu po otci. Na konci dílu pomáhá bojovat proti smrtijedům. V sedmém dílu organizuje znovupovstání Brumbálovy Armády při ovládnutí školy smrtijedy. Nakonec je to právě on, kdo Nebelvírovým mečem zabije poslední Voldemortův viteál-hada Naginiho.

Má tmavé vlasy, hnědé oči a kulatý obličej. Mezi svými vrstevníky je nápadně vysoký. Nosí většinou obnošené oblečení.

Ve filmu ho hrál Matthew Lewis


Neville v 1 díle


Neville v 4 díle

Neville v 7 díle

Věštba

Věštba kterou pronesla Sybila Trelawneyová o přemožitelovi Pána zla se mohla vztahovat nejen na Harryho ale i na Nevilla, protože se narodili ve stejný den. Voldemort však usoudil že je to Harry. Nakonec se věštba vyplnila u obou chlapců. Harry s Voldemortem sice bojoval a nakonec ho zabil, ale Neville zabil jeho poslední viteál.

Věštba promlouvající o Harrym a Nevillovi

Rodina

Nevillovi rodiče se jmenují Frank a Alice Longbottomovi. Frank byl bystrozorem. Měli se už třikrát postavit Lordu Voldemortovi. Při Voldemortově vzestupu na ně však byla použita kletba Cruciatus (mučení). Tuto kletbu proti nim použila Belatrix Lastrengová. Použila ji tak silnou a v tak velkém množství, že se musí až do konce života léčit v Nemocnici u Svatého Munga. Jsou velice silně pomateni a nasvého syna si nepamatují. Harrymu o nich řekl Neville již v 4 ročníku. Ron a Hermiona je viděli až v 5 ročníku, kdy společně omylem zabloudili k nim na oddělení, když zrovna v nemocnici byli.

Kvůli nemoci svých rodičů žije Neville se svou babičkou Augustou Longbottomovou. Má z ní velký respekt a trochu se jí i bojí. Babička mu vždy připomínala že je neschopný a že chce aby se z něj stal bystrozor a hrdina jako z jeho otce. Když Neville zorganizoval povstání v 7 díle, smrtijedi ji chtěli unést. Ona však utekla a napsala Nevillovi dopis že je na něj pyšná a má v tom pokračovat.
Podle bubáka z 3 dílu který stál před Nevillem se Nevillova babička obléká velmi výstředně.


Nevillovi rodiče na fotografii


Nevillova babička (fanart)


ZDROJ obrázků-Google


Žehlení vlasů

1. prosince 2012 v 10:48 Vlasy
Jakožto pyšná uživatelka žehličky na vlasy o sobě můžu tvrdit, že si vlasy žehlit umím (nebo si je aspoň nepřipálím). Až na několik vyžehlených uší se mé žehlení vždy obešlo bez úhony. Takže slyšte můj návod na správné žehlení vlasů :D
(klikni na celý článek)