Harry Potter

15. listopadu 2012 v 21:11 |  HP-Postavy

Život

Harry James Potter je hlavní hrdina stejnojmenné série knih (a filmů) Harry Potter.

Narodil se 31.7. v městečku Godrikův Důl. Jeho život však zásadně změnila událost, která se stala v Harryho 1 roce. Zlý černokněžník jménem Voldemort zabil oba jeho rodiče, Jamese a Lily. Harryho však jako jediného zabít nedokázal díky své matce-obětovala se pro něj, a tak uskutečnila jedno z nejmocnějších kouzel, kouzlo lásky. Díky němu byl Harry zachráněn a odražená kletba Voldemorta zbavila těla. Také se stal jediným člověkem, který přežil kletbu avada Kedavra. Samotný útok Voldemorta na rodinu Potterových byla věštba, že chlapec narozený na sklonku sedmého měsíce dokáže Pána zla zničit a dále věštba, že ani jeden z nich nemůže žít, jestliže druhý zůstává živ.
Díky této události je znám v celém kouzelnickém světě jako Chlapec který zůstal naživu.

Harry vyrůstal celý život u svého strýce a tety Vernona a Petunie (z Lilyiny strany) a svým rozmazleným bratránkem Dudleym. Touto rodinou byl vždy šikanován. Styděli se za něj kvůli jeho kouzelnickému původu. Bohužel u Dursleyových musí žít až do svých 17 let (plnoletost), do té doby je tímto "domovem" chráněn před Voldemortem.

Harry se poprvé dozvěděl o svém původu a kouzelnických schopnostech v první knize, kdy mu stále přicházely dopisy ze školy Bradavice. Tuto skutečnost se dozvěděl od poloobra Hagrida. Než přijel do Bradavic, dostal sovu Hedviku, která je jeho nejlepší kamarádkou a doprovází Harryho až do sedmého dílu.
Téměř v každém díle porazil Voldemorta nebo alespoň dosáhl něčeho nebývalého, například otevřel Tajemnou Komnatu.
Nakonec v 7 díle Voldemorta konečně zabije.
Při svém studiu je spíše průměrným studentem. Studuje v koleji Nebelvír, i když Moudrý klobouk ho chtěl zařadit do Zmijozelu.
Mezi jeho nepřátele patří samozřejmě Lord Voldemort a jeho smrtijedi a celý Zmijozel.
Jeho nejlepší přátelé jsou Hermiona Garngerová a Ron Weasley.
V pátém ročníku chodil s Cho Changovou a později byl zamilovaný do Ginny Weasleyové.

Schopnosti

Harry je v několika věcech podobný Voldemortovi, protože při vraždě jeho rodičů z něj udělal nechtěný viteál. Harrymu zůstala jizva ve tvaru blesku na čele. Dále po Voldemortovi ovládá Hadí jazyk. Po svých rodičích sdědil talent na kouzla a také "talent na maléry" po svém otci. To že je velice schopný kouzelník dokazuje i to, že ve svých 13 letech dokázal vyčarovat Patrona (jelen).
Jeho hůlka je cesmínová s perem z fénixe (stejnou má Voldemort, proto se těmito hůlkami nemůžou zabít), poté vlastní hůlku jednoho z lapků, pak hůlku Draca Malfoye a nakonec bájnou Bezovou hůlku.
Také skvěle hraje Famfrpál (post chytače)

Popis

Harry je odvážný a inteligentní, věrný svým přátelům a většinou je tolerantní. V některých dílech ale projevuje svou výbušnost.

Má rozježené černé vlasy, zelené oči, je celkově bledý a na čele má jizvu. Je celkem hubený a vysoký. Nosí kulaté brýle.
Jak mu všichni připomínají, je velice podobný otci, jen oči má po matce.


Ve filmu ho hraje Daniel Radcliffe


Harry ve 3. ročníku


Harry (fanart)


Harry a Hedvika

ZDROJ obrázků-google
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kajush Kajush | E-mail | Web | 16. listopadu 2012 v 20:39 | Reagovat

Harra Potter je u mě velkej king ! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama