Fénix

10. listopadu 2012 v 20:52 |  HP-Kouzelní tvorové

Fénix

Fénix je bájný pták s kouzelnými schopnostmi. Vskytoval se už ve starém Egyptě. V různých mytologiích je zobrazován různě, většinou ale jako červený nebo zlatý pták. Většinou jako orel nebo volavka. Je zobrazován jako bůh slunce. Má velice mocné schopnosti. Jeho slzy léčí, dokáže utáhnout velice těžká břemena, jeho peří má magické vlastnosti, skrývá se na neobjevitelná místa dokáže dostat světlo tam kde schází a pokus o ublížení Fénixovi má za následek věčné zatracení. Je zobrazován jako symbol znovuzrození, jelikož když přijde jeho čas, shoří a z popela se znovu narodí.

Fénix v Harry Potterovi

V Harry Potterovi vidíme Fénixe jménem Fawkes poprvé ve druhém díle. Harry ho vidí v pracovně profesora Brumbála jak shoří. Tehdy si to dává za vinu. Později se dozvíme, že Fawkes je Brumbálův opatrovník a nejlepší přítel. V Tajemné komnatě přijde Harrymu na pomoc-přinese mu meč Godrika Nebelvíra, uzdraví Harryho rány a vyklove Baziliškovi oči.
Nepřímo se s Fawksem setkáváme již v první díle. Z jeho jediných dvou ztracených per byly vyrobeny hůlky Voldemorta a Harryho-kvůli tomu se navzájem nemohli zabít právě těmito hůlkami.
Znovu vidíme Fawkese až v pátém díle, kdy se s jeho pomocí Brumbál přemístí z Bradavic, když ho chce Dolores Umbridgová nechat odvést.
Naposledy se s Fawkesem setkáváme v šestém díle po Brumbálově smrti. Fawkes je spatřen nad Bradavicemi jak zpívá smutné písně, a nakonec odletí a již nikdy se neobjeví. Předpokládá se, že jeho duše zemřela smutkem po Brumbálovi.
Nakonec o Fawkesovi slyšíme, když se dozvídáme, že Brumbálovým Patronem byl Fénix.

Fénix
FawkesZDROJ obrázků-Google
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 javopice javopice | Web | 11. listopadu 2012 v 18:51 | Reagovat

Fénixové jsou moc pěkní, bylo by dobré ho vlastnit =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama