Listopad 2012

Předměty

25. listopadu 2012 v 10:28 HP-Ostatní

Obrana proti černé magii

Učitel- 1. ročník Quirinus Quirell
2. ročník Zlatoslav Lockhart
3. ročník Remus Lupin
4. ročník Alastor Moody
5. ročník Dolores Umbridgová
6. ročník Severus Snape
7. ročník Amycus Carrow
Učebna-Třetí patro

Při obraně proti černé magii se studenti učí a soubojových a ochraných zaklínadlech a nebezpečných tvorech. Po dobu Harryho studia bylo místo prokleté. Od doby co o místo přišel požádat Voldemort a byl odmítnut, nikdo nezůstal učitelem tohoto předmětu déle než rok. Po Voldemortově smrti kletba vymizela.
Učení předmětu se rok od roku velmi lišilo. Quirellovo vyučování příliš neznáme, ale při Lockhartových hodinách se četlo z jeho vlastních podvodných knih, Lupin se zaměřoval na kouzelné tvory, Moody na kletby a Umbridgová praxi úplně zavrhla. Snape se soustředil na neverbální zaklínadla (zaklínadla bez použití slov) a za učení smrtijeda Carrowa se Obrana proti černé magii změnila v Černou magii.Kouzelné formule

Učitel-Filius Kratiknot
Učebna-První patro, učebna vypadá jako velká knihovna obložená dřevem

V Kouzelných formulích se vyučují zaklínadla jako Lumos (světlo), Depulso (odstrčení něčeho) nebo Incendio (oheň). Úplně prvním zaklínadlem které se Harry naučil bylo Wingardium Leviosa.
Pro zaklínadla se používají přenesená slova z latiny.Přeměňování

Učitel-Minerva McGonagallová
Učebna-Druhé patro

Přeměňování spočívá ve měnění nějakého předmětu do jiného (sirka-jehla, myš-pohár). McGonagallová je sama jedním z registrovaných zvěromágů.Lektvary

Učitel-Severus Snape, v 6. ročníku Horacio Křiklan
Učebna-Sklepení

V hodinách lektvarů se učí míchání kouzelných lektvarů, poznávání jedů a přísad. Zdají se velice jednoduché ale je těžké dodržet správné přísady a správný poměr, správný čas, intenzitu a intervaly míchání a teplotu. Mezi nejznámější lektvary patří Mnoholičný lektvar, Doušek živé smrti nebo Felix Felicis.
Lektvary jsou Harryho nejnenáviděněnější předmět, hlavně kvůli profesoru Snapeovi.Bylinkářství

Učitel-Pomona Prýtová
Učebna-Skleníky

Výplní hodin bylinkářství je péče o rostliny a obrana proti nim. Je několik skleníků které se dělí podle obtížnosti a nebezpečnosti rostlin. Harry se učil například přesazovat mandragory nebo rozeznávat ďáblovo osidlo.
V Harryho třídě je na bylinkářství nejzdatnější Neville Longbottom, který později tento předmět vyučuje.


Dějiny čar a kouzel

Učitel-Cuthbert Binns
Učebna-Neznámá

Dějiny čar a kouzel se dají považovat za nejnudnější předmět, protože profesor Binns je monotóně mluvící duch. Je jediným duchem který v Bradavicích učí. Prý jednou usnul u krbu a ve spánku zemřel. Když se probudil, jeho duch šel normálně učit, ale své tělo nechal u krbu.
V těchto hodinách se nic zásadního nedělo, jen v druhém ročníku poskytl profesor Binns nějaké informace o Tajemné komnatě.
Mezi probíraná témata patří například Bradavický hrad a Vzpoura skřetů.Astronomie

Učitel-Sonara Sinistrová
Učebna-Astronomická věž

Astronomie je jediný předmět, který existuje i v mudlovském světě. Zároveň je jedinou záminkou, kdy po věčerce studenti opouštějí své ložnice.
Při astronomii se učí poznávání hvězd a souhvězdí.


Létání na koštěti

Učitel-Rolanda Hoochová
Učebna-Bradaviceké pozemky a famfrpálové hřiště

Létání na koštěti se učí jen v první ročníku. Po absolvování se může každý student přidat do famfrpálového družstva. Při létání na koštěti se student naučí koště ovládat od vzlétnutí po přistání.

Péče o kouzelné tvory

Učitel-Silvanus Kettleburn, od třetího ročníku Rubeus Hagrid (čas od času zastupován profesorkou Červotočkovou)
Učebna-Bradavické pozemky

Péče o kouzelné tvory vyučuje znalost kouzelných tvorů od létání na Hipogryfovi po starání se o Třaskavé skvorejše.Jasnovidectví

Učitel-Sibyla Trelawneyová, po jejím dočasném odvolání kentaur Firenze
Učebna-Sedmé patro ve věži v otvoru ve stropě, Firezova učebna je ve spodních patrech a připomíná mýtinu

Jasnovidectví spočívá ve věštění z čajových lístků, z dlaně, z křišťálové koule atd. Profesorka Trelawneyová je známá tím, že její předpovědi nikdy nevycházejí (až na dvě vyjímky týkající se Harryho a Voldemorta) a stále někomu předpovídá smrt. Skoro nikdo nemá tenhle předmět rád, ale příznivci Jasnovidectví tvrdí, že je pro něj potřeba tzv. vnitřní oko. Po odchodu Umbridgové se Trelawneyová a Firenze o předmět dělí.

Studium mudlů

Učitel-Quirinus Quirell, Charita Burbageová, po jejím zavražděním Voldemortem Alekta Carrowová (spíše mudly obviňuje a ukazuje v nejhorším světle)
Učebna-Neznámá

Studium mudlů slouží hlavně ke krytí kouzelníků v mudlovském světě. Mnoha kouzelníky je považováno za podřadný předmět.

Věštění z čísel

Učitel-Profesorka Vectorová
Učebna-Neznámá

Harry o něm příliš neví. Chodí na něj však Hermiona a tvrdí, že je naprosto skvělé.Starodávné runy

Učitel-Bathsheda Babbling
Učebna-Neznámá

Jediná známá postava která ho studuje je Hermiona. Zabývá se luštěním a čtenímm run.


Nitrobrana

Učitel-Severus Snape
Učebna-Snapeův kabinet

Jediný student v celé škole který ho studuje je Harry (dále ještě Draco Malfoy, ale ten se Nitrobraně nenaučil v Bradavicích). Učil se ji v pátém ročníku, když se mu Voldemort snažil dostat do hlavy. Učil ho Severus Snape, jako jediný v celé škole kdo Nitrobranu ovládá. Když Harry obrátil kletbu proti Snapovi a viděl jeho vzpomínky, Snape ho vyhnal a Harryho hodiny skončily.
Nitrobrana je kouzelná obrana vlastní mysli. Závisí hlavně na koncentraci.
Zaklínadlo pro dostání se někomu do hlavy je Legillimens.

ZDROJ obrázků-Google

Adele-Skyfall

23. listopadu 2012 v 19:34 Písničky a videa ♫
Byli jste na Skyfall? Já jo, do týhle písničky jsem se zamilovala :3


Harry Potter

15. listopadu 2012 v 21:11 HP-Postavy

Život

Harry James Potter je hlavní hrdina stejnojmenné série knih (a filmů) Harry Potter.

Narodil se 31.7. v městečku Godrikův Důl. Jeho život však zásadně změnila událost, která se stala v Harryho 1 roce. Zlý černokněžník jménem Voldemort zabil oba jeho rodiče, Jamese a Lily. Harryho však jako jediného zabít nedokázal díky své matce-obětovala se pro něj, a tak uskutečnila jedno z nejmocnějších kouzel, kouzlo lásky. Díky němu byl Harry zachráněn a odražená kletba Voldemorta zbavila těla. Také se stal jediným člověkem, který přežil kletbu avada Kedavra. Samotný útok Voldemorta na rodinu Potterových byla věštba, že chlapec narozený na sklonku sedmého měsíce dokáže Pána zla zničit a dále věštba, že ani jeden z nich nemůže žít, jestliže druhý zůstává živ.
Díky této události je znám v celém kouzelnickém světě jako Chlapec který zůstal naživu.

Harry vyrůstal celý život u svého strýce a tety Vernona a Petunie (z Lilyiny strany) a svým rozmazleným bratránkem Dudleym. Touto rodinou byl vždy šikanován. Styděli se za něj kvůli jeho kouzelnickému původu. Bohužel u Dursleyových musí žít až do svých 17 let (plnoletost), do té doby je tímto "domovem" chráněn před Voldemortem.

Harry se poprvé dozvěděl o svém původu a kouzelnických schopnostech v první knize, kdy mu stále přicházely dopisy ze školy Bradavice. Tuto skutečnost se dozvěděl od poloobra Hagrida. Než přijel do Bradavic, dostal sovu Hedviku, která je jeho nejlepší kamarádkou a doprovází Harryho až do sedmého dílu.
Téměř v každém díle porazil Voldemorta nebo alespoň dosáhl něčeho nebývalého, například otevřel Tajemnou Komnatu.
Nakonec v 7 díle Voldemorta konečně zabije.
Při svém studiu je spíše průměrným studentem. Studuje v koleji Nebelvír, i když Moudrý klobouk ho chtěl zařadit do Zmijozelu.
Mezi jeho nepřátele patří samozřejmě Lord Voldemort a jeho smrtijedi a celý Zmijozel.
Jeho nejlepší přátelé jsou Hermiona Garngerová a Ron Weasley.
V pátém ročníku chodil s Cho Changovou a později byl zamilovaný do Ginny Weasleyové.

Schopnosti

Harry je v několika věcech podobný Voldemortovi, protože při vraždě jeho rodičů z něj udělal nechtěný viteál. Harrymu zůstala jizva ve tvaru blesku na čele. Dále po Voldemortovi ovládá Hadí jazyk. Po svých rodičích sdědil talent na kouzla a také "talent na maléry" po svém otci. To že je velice schopný kouzelník dokazuje i to, že ve svých 13 letech dokázal vyčarovat Patrona (jelen).
Jeho hůlka je cesmínová s perem z fénixe (stejnou má Voldemort, proto se těmito hůlkami nemůžou zabít), poté vlastní hůlku jednoho z lapků, pak hůlku Draca Malfoye a nakonec bájnou Bezovou hůlku.
Také skvěle hraje Famfrpál (post chytače)

Popis

Harry je odvážný a inteligentní, věrný svým přátelům a většinou je tolerantní. V některých dílech ale projevuje svou výbušnost.

Má rozježené černé vlasy, zelené oči, je celkově bledý a na čele má jizvu. Je celkem hubený a vysoký. Nosí kulaté brýle.
Jak mu všichni připomínají, je velice podobný otci, jen oči má po matce.


Ve filmu ho hraje Daniel Radcliffe


Harry ve 3. ročníku


Harry (fanart)


Harry a Hedvika

ZDROJ obrázků-google

Appaloosa

11. listopadu 2012 v 9:05 Plemena

Historie

Plemeno Appaloosa pochází z Ameriky a poprvé se objevil v 18. století. Předpokládá se, že je vyšelchtil indiánský kmen Nez Percé, kteří se k první koním dostali jako zloději koní.
Jméno Appaloosa vzniklo z názvu řeky Palouse, v jejíž blízkosti byli vyšlechtěni.
Později jim hrozilo vyhynutí, ale několik chovatelů z města Mozcow je díky jejich zajímavé srsti zachránilo, a začalo znovu šlechtit.

Charakteristika

Appaloosy jsou skromné samostatné a svému majiteli věrné. Jsou učenliví a učí se rádi. Dobře se přizpůsobují, jsou obratní a mají skvělou orientaci.
Appaloosy jsou převážně hodné, dobromyslné a přátelské.

Vzhled

Jsou svalnatí se silnou zádí a mohutnýma nohama. Hříva a ocas jsou krátké a řídké (aby se nemotaly do křoví).
Výška je kolem 150 cm.
Oči mají dobře viditelné bělmo.
Kopyta jsou bíločerně pruhovaná.
U Appaloos rozlišujeme pět základních zbarvení:
-Leopard-Bílý s tmavými skvrnami
-Sněhová vločka(snowflake)-Tmavý s bílými skvrnami
-Mramor(blanket)-Tmavé skvrny po celém těle (většinou světlé zbarvení)
-Jinovatka(marbleized)-Bílé skvrnky po celém tělě (většinou tmavé zbarvení)
-Plášť(frost)-Bílý "plášť" od kohoutku k zádi

Využití

Co se týče sportu, appaloosy jsou nejvhodnější pro western, ale jsou vhodné i pro drezuru, parkur nebo vytrvalostní závody.
Hodí se i jako rodinný kůň, jelikož je vhodný i pro děti.
Vyskytuje se i jejich původní využití-dobytkářství.

ZDROJ obrázků-Google

Fénix

10. listopadu 2012 v 20:52 HP-Kouzelní tvorové

Fénix

Fénix je bájný pták s kouzelnými schopnostmi. Vskytoval se už ve starém Egyptě. V různých mytologiích je zobrazován různě, většinou ale jako červený nebo zlatý pták. Většinou jako orel nebo volavka. Je zobrazován jako bůh slunce. Má velice mocné schopnosti. Jeho slzy léčí, dokáže utáhnout velice těžká břemena, jeho peří má magické vlastnosti, skrývá se na neobjevitelná místa dokáže dostat světlo tam kde schází a pokus o ublížení Fénixovi má za následek věčné zatracení. Je zobrazován jako symbol znovuzrození, jelikož když přijde jeho čas, shoří a z popela se znovu narodí.

Fénix v Harry Potterovi

V Harry Potterovi vidíme Fénixe jménem Fawkes poprvé ve druhém díle. Harry ho vidí v pracovně profesora Brumbála jak shoří. Tehdy si to dává za vinu. Později se dozvíme, že Fawkes je Brumbálův opatrovník a nejlepší přítel. V Tajemné komnatě přijde Harrymu na pomoc-přinese mu meč Godrika Nebelvíra, uzdraví Harryho rány a vyklove Baziliškovi oči.
Nepřímo se s Fawksem setkáváme již v první díle. Z jeho jediných dvou ztracených per byly vyrobeny hůlky Voldemorta a Harryho-kvůli tomu se navzájem nemohli zabít právě těmito hůlkami.
Znovu vidíme Fawkese až v pátém díle, kdy se s jeho pomocí Brumbál přemístí z Bradavic, když ho chce Dolores Umbridgová nechat odvést.
Naposledy se s Fawkesem setkáváme v šestém díle po Brumbálově smrti. Fawkes je spatřen nad Bradavicemi jak zpívá smutné písně, a nakonec odletí a již nikdy se neobjeví. Předpokládá se, že jeho duše zemřela smutkem po Brumbálovi.
Nakonec o Fawkesovi slyšíme, když se dozvídáme, že Brumbálovým Patronem byl Fénix.

Fénix
FawkesZDROJ obrázků-Google

Vídeň

1. listopadu 2012 v 20:56 My diary ๑
Ahoj lidí. Ad zítřka do nedělu tu nebudu, jedeme se školou do Vídně. Přednastavit asi nic nestihnu :/ Ale až přijedu něco přednastavím. Zítra odjíždíme v 6:42 a přijíždíme v neděli kolem 20:00, takže asi až v pondělí.
No nic, za poslední dobu se toho moc nestalo. Ale fakt nic :D Ve škole to jakž takž jde a od září jsem začala chodit na street dance. Jo a super zpráva-konečně jsem našla stáje :D Je skoro až na kraji Prahy a je super-mají tam huculy.
Jo, v úterý jsme ve škole měli Halloween-odpoledne jsme měli nějaký wokrshopy, třeba dlabání dýní nebo pečení. A večer jsme si brali kostýmy a tsali jsme :D Šla jsem za kočku ;D
Víc už toho fakt není, tak příští týden ahoj :D