Říjen 2012

Hipogryf

25. října 2012 v 10:07 HP-Kouzelní tvorové

Co to je?

Hipogryf nebo také Grif je bájná postava z HP. Existuje však i v různch mytologiích. Zadní část těla, zadní nohy, hřbet a ocas mají podobu lví, hlava, krk, křídla a přední nohy jsou orlí.
Hipogryfové jsou velice vznešená zvířata. Pokud se k nm chce někdo přiblížit, musí postupovat velmi pomalu, hluboce se uklonit a zpříma mu pohlédnout do očí. Pokud se ukloní také, můžeme se k němu přiblížit. Pokud ne, měli bychom ustoupit (nebo jak řekl Hagrid-O tom si povíme jindy ;D). Pokud se hipogryf urazí, může způsobit vážná nebo i smrtelná zranění.
Nejraději jedí mrtvé fretky a jiné malé savce, ale stačí jim i hmyz.

Jsou vnímaní jako velice mocní, protože se v nich spojuje král zvířat (lev) a král vzduchu (orel).
Poprvé se objevili už v řecké mytologii, jako poslové bohů.


Hipogryf v Harry Potterovi


V Harry Potterovi se o Hipogryfech dozvídáme v HP a Vězeň z Azkabanu. Hagrid jako učitel péčo o kouzelné tvory přivede hipogryfa jménem Klofan. S ním se Harry seznámí. Kvůli Dracově nezdvořilosti ho Klofan praští do ruky. Kvůli tomu má být popraven smrtijedem Macnairem. Harry a Hermiona se však vrátí v čase a Klofana zachrání. Pak ho předají Siriusovi, u kterého žije v stísněné místnosti.
Kvůli utajení vystupuje v HP a Fénixův řád jako Křídlošíp. Po Siriusově smrti ho zdědí Harry.Hipogryf
KlofanZDROJ obrázků-Google


Fjordský kůň

20. října 2012 v 10:21 Plemena

Historie

Fjordský kůň pochází z Norska a později ze Skandinávie jako kůň Vikingů. Původ ale může byýt i z Asie, jelikož je tu silná podobnost s Koněm Převalského. Jméno Fjordský kůň pochází se stejnojmenné oblasti na západě Norska. Je to jedno z nejstarších plemen koní na světě-pochází už z roku 2000 p.n.l. Je považován za symbol Skandinávie.
Skándinávci si vyprávějí různé legendy o koních.

Charakteristika

Fjordové jsou silní, vytrvalí a tvrdí. Jsou docela hodní a poslušní, ale také tvrdohlaví. Zásadním znakem je dlouhověkost a pevné zdraví. Nejšťastnější jsou, když jsou v přírodě.

Vzhled

Trochu připomíná ponyho, ale je větší. Mají malou hlavu a svalnatý krk. Hříva a ocas je tvrdá a našedlá s černými pruhy. Také mají krátké silné nohy s rousy a tvrdá kopyta. Srst je hnědá nebo plavá a na hřbetě mají úhoří pruh.
Výška je kolem 140 cm.

Využití

Fjordové jsou učenliví a všestranní. Díky své síle a odolnosti se používají hlavně jako zemědělští koně a na svážení dřeva. Také jsou to dobří chovní koně.
Ve sportu se hodí na vozazatajství, závody v terénu a závody všestrannosti.

ZDROJ obrázků:GoogleSimpsonovi ve filmu-Bude dvojka?

13. října 2012 v 11:46 Simpsons-Film
Ahoj, už od prvního dílu si všichni kladou otázku jestli bude dvojka. No, a já to chci trochu rozebrat :)
(klikni na celý článek)


-Test-

2. října 2012 v 17:45 Vtipy
Tento test má překvapivý výsledek. Je to fakt zajímavý matematický trik, není to ani těžké, doporučuju vyzkoušet. Drž se kroků a nepodváděj. Výsledek je opravdu zajímavý.

1) Mysli si číslo

2) K číslu přičti 5

3) Vynásob 2

4) Znovu přičti 5

5) Odečti 7

6) Znovu vynásob 2

7) Zavři očiTma co? :DDDDD