Září 2012

Hermiona Grangerová

29. září 2012 v 15:36 HP-Postavy
Hermiona je nejlepší kamarádka Harryho a Rona.
S Harrym a Ronem se potkala již na začátku Kamene mudrců ve vlaku, ale přátelé se z nich stali až když ji Ron zachránil před horským trollem.
Hermiona s nimi zůstala po celé studium v Bradavicích a v posledním dílu jim pomáhala hledat viteály. Přáteli zůstali i 19 let po pádu Voldemorta, kdy si vzala Rona a s Harrym a Ginny se zůstali přáteli.

Hermiona po většinu příběhu vystupuje jako panovačná šprtka a příliš přecitlivělá hysterka, s postupem času se z ní však stává normální a vyrovnaná dívka. Vždycky přijde s chytrým řešením a často cituje části knih. Právě s knihami ji můžeme najít nejčastěji. Je skvělá ve většině předmětů, kromě létání na koštěti. V šestém dílu (Princ Dvojí krve) je naštvaná na Harryho, protože je lepší v lektvarech než ona.
Jelikož pochází z mudlovské rodiny (rodiče jsou zubaři), lidé na ni volají "mudlovská šmejdko" (hlavně Draco Malfoy), což ji neskutečně trápí.
Svým kamarádům je věrná, ale když ji někdo naštve, klidně mu jednu vrazí. Je dost výbušná
Má kocoura Křivonožku (kříženec kočky a maguára). Má moc ráda zvířata a pořád zastává práva domácích skřítků.

Na začátku příběhu byla popisována jako "nepříliš půvabná dívka s moc hustými vlasy a velkými předními zuby". Zuby si však kouzlem zmenší, vlasy si začne upravovat a během jejích studií se z ní stane celkem přitažlivá dívka.

V epilogu se dozvíme, že si vezme Rona a má s ním dvě děti- Rose a Huga. Pracuje v odboru pro dohled nad kouzelnými tvory a později se dostane do odboru pro uplatňování kouzelnických zákonů.

Ve filmu ji hraje Emma Watson.Hermiona předtím A potomZDROJ obrázků-google


I don't know what I want...Wait! No, I really don't know...

26. září 2012 v 18:20 My diary ๑
Tak podle názvu článku asi víte, že tohle bude "deníčkový" článek. Takže ve stučnosti:

Poslední dobou toho moc nepřidávám. Ne, neučím se :D Prostě mě začátek školy unavil. Všem SB se omlouvám že jsem nepřidávala a neobíhala, ale prostě to nějak nezvládám. Zkusím něco přednastavit, ale aktivitu jako o prázkách nečekejte :D
Padá na mě nostalgie. Furt si čmárám do sešitů slovíčka jako "Misery", "No Fuuture" a "Hopeful". Ne, nepadám do depresí, mě se ty slovíčka líbí :D (viz obrázek)
Začínám být přetažená a náladová, do školy jezdím nacpaným metrem a pak mě ve škole utiskujou učitelé. Strašný, co? :D
Jak vypovídá název, nevím co vlastně chci. Ne, fakt to nevím. Ale jo, vím, chtěla bych skate, dobrý známky, zelenej lak na nehty....Ok, nevim co vlastně chci :D Měnim to dost často a furt na někoho vyjíždím. Musím si najít nějaký koníčky, jinak mi jebne. No, koníčků mám dost, ale žádnej prvidelnej. Ale začnu chodit na koně, s kámoškou na sebeobranu a ještě s jednou na street dance, takže pohodááááá.

Ok, zdar, jdu něco dělat ;)


PS, tohle je ten obrázek (google), zamilovala jsem si ho :D Mám ho všude, na fb, na tapetě, na mobilu....všude :DPS2:
Super písnička <3


Make-Up

26. září 2012 v 17:57 Make-up/Kosmetika

Co je to make-up?

Slovo makeup je často chápáno jako celkové líčení. Může to však znamenat také jednu zváštní část líčení. Může být tekutý, sypký i tuhý. Je to látka v pleťové barvě, zakrývající nedostatky pleti a sjednocující pleť.

Druhy

Makeupy se dají dělit podle víc věcí:

Barva
Makeup se vybírá podle barvy pleti-většinou jsou odstíny 3, Light (nejsvětlejší), Medium (střední) a Dark (tmavý). Někdy je to značené 1, 2, 3.
Testery si zkoušej na zápěstí, tam je barva tvé kůže nejvíc podobná obličeji.

Typ
Makeup se vybírá podle tvé pleti. Může být pro suchou nebo mastnou pleť, proti lesku, pro doknalé maskování, pro osvěžení, proti lesku pleti nebo třeba antibakteriální. Musíš si vybrat podle typu své pleti.

Forma
Makeupy jsou buď tekuté (většinou v tubě), sypké (ve skleničce) nebo tuhé (v krabičce)


Nanášení

Většina lidí na makeup používá prsty (včetně mě :D), někdo houbičky a někdo štětec. Tady jde jen o to, co ti vyhovuje. Buď si ho rozetřeš rukama, ale to musíš mít čisté ruce, jinak si zaneseš infekci. Houbičky moc nedoporučuju, usazuje se v nich špína, nejdou moc dobře prát a nabereš s nimi moc velké množství makeupu. Nanášení štětcem je docela fajn, ale většinou potřebuje rozetřít prsty, protože štětec zas tak dobře neroztírá. Ale je jen na tobě co ti vyhovuje.
ZDROJ obrázků-google


Vočko Szyslak

26. září 2012 v 17:32 Simpsons-Postavy
Vočko Szyslak je barman v hospodě U Vočka ze Simpsonových.
Vočko je považován za nejošklivějšího muže ve městě, což mu dost ztěžuje život. Je často nevrlý až agresivní, ale někdy je na své známé i milý. Myslí hlavně na sebe a na peníze.
Jeho štamgasti a přátelé jsou Homer, Barney, Carl a Lenny.
Homerovi závidí manželku Marge a klidný život, a párkrát se pokusil Homera zbavit. Několikrát spolupracoval s Marge a hlídal Maggie.
Dříve býval úspěšný boxer, ale pak se jeho život změnil.
Bart ho často otravuje telefonáty, např. Je tam Herma Froditová?

Vočko má šedé kudrnaté vlasy, dost vystouplou čelist s viditelnými zuby, pořád se tváří naštvaně a většinou nosí ušmudlanou zástěru s motýlkem.
ZDROJ obrázků:Google

Ron Weasley

23. září 2012 v 16:43 HP-Postavy
Ron, celým jménem Ronald Billius Weasley je postava z Harryho Pottera. Byl první kdo se v prvním díle s Harrym skamarádil a spolu s Hermionou přes všechny filmy představovali hlavní trio.
Ve filmu ho hraje Rupert Grint.

Rodina a dětství

Ron pochází z čistokrevné rodiny Weasleyových. Žijí v domě jménem Doupě ve vesnici Vydrník Svatého Drába. Doupě je polorozpadlé a vypadá že každou chvíli spadne. S každým dalším členem se přistavuje jedno patro.
Ron má 5 starších bratrů-Charlieho, Billa, Percyho, Freda a George- a mladší sestru Ginny. Žije s matkou Molly a otcem Arthurem.
Jelikož je jeho rodina chudá, musí nosit oblečení a školní pomůcky po svých sourozencích, za což se stydí.
Od malička choval krysu jménem Prašivka, ze které se však časem vyklubal Peter Pettigrew.


Vzhled a osobnost

Ron má stejně jako ostatní členové rodiny zrzavé vlasy a podle knihy má modré oči. Je vysoký (vyšší než Harry), pihovatý a hubený.
K smrti se bojí pavouků-to proto, že když byl malý, Fred a George proměnili jeho hračku v pavouka.
Má moc rád své kamarády, rád se hádá, často sarkastický, zbrklý, nedospělý a jak řekla Hermiona-citlivý jako pařez.
Má komplexy z množství svých sourozenců a toho, že byl nechtěným dítětem. Chce se stát slavným a úspěšným, aby své sourozence předčil.
Na konci příběhu si vezme Hermionu a má sní dvě děti.
Je skvělým šachovým hráčem.


Studium v Bradavicích

Ron chodí do Nebelvíru, jako všichni jeho sourozenci.
Je spíše průměrným studentem a nechává si psát úkoly od Hermiony.
V šestém díle se dostane do famfrpálového týmu a stane se prefektem.
Ve všech částech pomáhá Harrymu a Hermioně při jejich dobrodružstvích.
Při bitvě o Bradavice se aktivně účastní.


Knižní RonZDROJ obrázků:Google

Fríský kůň

9. září 2012 v 10:02 Plemena

Historie

Předci Fríského koně pochází až z Doby ledové. V té době vypadal spíš jako nepříliš atraktivní chladnokrevník. V 16.-17. století byli potomci tohoto koně zkříženi s Andaluským koněm. Chovatelé z Fríska (Nizozemsko) z něj vyšlechtili pracovního koně. Ve středověku se také využíval jako kůň válečný a díky tomu se dostal do dalších částí Evropy.
Jeho krev je v mnoha dalších plemenech, například Shirský kůň.
Fríský kůň je často nazýván Černá perla.

Charakteristika

Fríští koně jsou klidní, dobráčtí a vhodní pro děti. Jsou také ochotní a laskaví. Někdy však může jejich temperament přerůstat.

Vzhled

Fríský kůň má dlouhou mohutnou hlavu a krk, malé uši a živé oči. Má vysoký hřbet, robustní záda a dlouhé silné nohy. Má dlouhou hustou hřívu a ocas a rousy.
Výška je 150-160 cm.
Frísani jsou zpravidla vraníci nebo tmaví hnědáci. Nemají žádné odznaky.

Využití

Dříve pracovní a kočárový kůň. Nyní vozatajství, drezura, terénní ježdění a případně parkur. Vystupuje i na přehlídkách.
ZDROJ obrázků-Google