Správný jídelníček

22. srpna 2012 v 12:46 |  Ostatní
Poslední dobou je hodně málo lidí, kteří vědí, jak se správně stravovat. Nebojte, nebudu vám tady psát nějaký kecy typu "maso je škodlivé", "jezte jen zrní", "když sníš jednu kostičku čokolády, nezadržitelně ztloustneš" atd. Spíš vám dám návod, jak správně a vyváženě jíst ;)
(klikni na celý článek)


Je velká blbost tvrdit, že si nemůžeš dát občas zmrzku, čokoládu nebo třeba balíček Haribo. Jasně, není to úplně nejzdravější jídlo, ale čas od času to neuškodí a nám to aspoň zvedne náladu ;)

Ale ještě větší blbost je myslet si, že když se budete živit jen na vodě, salátu a občasným jablku, zhubnete a budete vypadat krásně. Ehm...jak to jen říct...v noci půjdete vykrást ledničku, a je tu jojo efekt. A když to vydržíte a zůstanete na týhle "zdravý" výživě? Budete podviživený, slabý a nemocný. Je to vaše volba...
V každým případě, tady je jídelníček, který je vyvážený, zaženeš hlad a přitom máš jistotu, že to spálíš.

Snídaně

Co si dát
Správně by se snídaně měla skládat z nějkého celozrnného výrobku (pečivo/müsli), mléčného výrobku (mléko/jogurt), něčeho na zapití (džus, šťáva, čaj) a ovoce.
Důležité je najíst se v klidu a ne za pochodu. Aspoň tak 10 minut si na jídlo vyber.

-Chleba nebo rohlík se sýrem, marmeládou nebo třeba Nutellou
-Müsli nebo cereálie s mlékem nebo s jogurtem
-Toust
-Jednou za čas třeba i smažená vajíčka
-Ovoce a jogurt (ale ještě s něčí, samotné ti nebudou stačit!

Co rozhodně ne
Každopádně si nedávej k snídani nějakou porci čehosi, co by stačilo Somálský vesnici na měsíc. Co mám na mysli? Třeba Anglickou snídani nebo fast food. Má to kalorií jak na celej den a ani tě to pořádně nezasytí.
A ani nějaký dvě lžičky jogurtu tě nezasytí. A už vůbec nemysli na to, že snídani úplně vypustíš. Že nemáš hlad? Prostě se pokus si nějaký jídlo do krku nacpat. Lepší než jít nenajedená. Přizám se, že jsem nějakou dobu nesnídala. Ale měla jsem hlad hned jak jsem vyšla z bytu, musela jsem se dojídat ve škole, byla jsem slabá a navíc dost nepříjemná. Vážně se najez, stojí to za to.Dopolední svačina

Co si dát
Tady je potřeba něco, co zažene malý hlad před obědem. Nejlepší bývá, když si přineseš svačinu z domova. Je to lepší než si ji kupovat, a navíc ušetříš.
Bohatě postačí třeba rohlík nebo čokoládová tyčinka-dopoledne si můžeš dopřát i něco sladkého, do večera to spálíš.

-Rohlík nebo houska s něčím
-Jablko
-Čokoládová tyčinka

Co rozhodně ne
Nenapadá mě nic, co by sis nemohla dát. Tak logicky se nepřejídej, za pár hodin budeš obědvat. A asi si nedávej nějakej hambáč od mekáče. Prostě něco malého.
Oběd

Co si dát
Vím že mě za tenhle výrok asi zabiješ, ale většinou je nejlepší chodit do školní jídelny. Jasně, je to humáč, ale nejlíp tě to zasytí. Případně si můžeš přinést oběd z domova, třeba nějakou větší housku, hlavně pozor, abys neměla hlad. Nebo jestli si stihneš zaběhnout na oběd domů...
-Teplé jídlo třeba ze (fuj) školní jídelny
-Nějakej rohlík, nebo tak něco

Co rozhodně ne
Oběd nevypouštěj, musí ti zůstat energie na odpolední vyučování. A ani nechoď do mekáče. Jo, občas nezaškodí jít na oběd do mekáče nebo do bageterie. Ale ne každý den.


Odpolední svačina

Co si dát
Jestli budeš ještě sportovat nebo půjdeš ven, dej si klidně něco sladkého. Ale jestli zůstaneš zbytek dne doma, dej si něco lehčího.
-Rohlík s něčím
-Ovoce
-Jogurt

Co rozhodně ne
Necpi se mekáčem nebo něčím takovým...


Večeře

Co si dát
Můžeš si dát studenou i teplou večeři, ale spíš něco lehkého. Kdyby sis dala něco těžkého, tělo už to nestihne spálit a uloží se ti to ve formě špeků.
-A zase ten rohlík :'D
-Ryba
-Kuřecí maso
-Salát

Co rozhodně ne
Nedoporučuju nic těžkého, nejen že se ti to uloží a budeš přibírat, ale taky se ti bude špatně spát.A co pít?

K pití se hodí voda, šťáva nebo třeba neslazený čaj. Jasně, občas si můžeš dát džus, Fantu nebo Colu, ale nepij to denně. Přibereš po tom, zkazí ti to zuby a navíc pak máš žízeň


ZDROJ:Psaní-Já
Obrázky-Google
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 javopice javopice | Web | 25. srpna 2012 v 21:56 | Reagovat

To je super článek, díky za rady. :-)

2 cheap informal wedding dresses cheap informal wedding dresses | E-mail | Web | 17. ledna 2013 v 13:09 | Reagovat

Excellent writeup. I will bookmark this site. We are intending to sign up to this feed also.
http://www.movedress.com/evening-dress-function-occasion.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama