Inheritance-Děj

10. srpna 2012 v 11:41 |  Eragon
Děj čtvrtého a posledního dílu :)Eragonem to začalo. Inheritancí to končí.

Eragon se Safirou si uvědomují, že Galbatorix stále nabývá na síle. Ale finální bitva se blíží. Mají na své straně nejen lidi, trpaslíky a elfy, ale i bojovné urgaly a kočkodlaky. Navíc získají další posilu-posilu, o které se Galbtorixovi ani nezdálo. Dokáží osvobodit Alagaesii od vlády Galbatorixe, nebo je jeho krutost přemůže?

Pozor, v téhle části je celý děj díla. Jestli jsi knihu nečetl/a nebo ji čteš a nechceš vědět jak to dopadne, nečti dál ;)

Vardenové spolu se Surďany dobývají Galbatorixova města, až se dostanou k Dras Leoně. Vardenové ale nemůžou zaútočit, protože v Dras Leoně hlídá Murtagh s Trnem.
Jeod však najde plány o chodbách pod Dras Leonou. Eragon, Arya, Angela, Solembul a elf Wyrden se tam vydají podívat. Pak ale zjistí, že chodbu obývají kněží z Helgrindu. Ti zabijí Wyrdena a odvedou Solembuma s Angelou. Eragona s Aryou uvězní a chtějí ho potrestat za zabití Ra´zaků-chtějí je obětovat novým Ra´zakům, kteří se mají vylíhnout. Angela a Solembum je však zachrání a všichni se dostanou ven, ale Eragon ztratí Pás Belota Moudrého.

Murtagh s Trnem odletí a Vardenové dobijí Dras Leonu. Pak ale Murtagh unese Nasuadu a Eragon je jmenován vůdcem Vardenů místo ní.
Pak si vzpomene na Solembumovo proroctví o Stromu Menoa a Skále Kuthian. Ví, že proroctví o Stromu Menoa bylo pravdivé, a tak se vyptává na skálu. Solembum si však nemůže vzpomenout-je pod kouzlem zapomění, které ovlivňuje všechny, kromě Eragona a Safiry. Nějak se dozvědí, že Skála je na Vroengardu, a tak se tam s pomocí Glaedrova Eldunarí vydají.
Když dorazí na Vroengard, naleznou mnoho zvláštních věcí, vzniklých po Pádu Jezdců-napříkla Ptáky-Stíny a obří hlemýždě Snaglí. Po nějaké době zjistí, že musí nalézt svá Pravá jména. To se jim povede během několika dní, a tak otevřou Skálu Kuthian.
Uvnitř naleznou stovky Eldunarí a dračích vajec a jejich hlídače-Železného muže s dračí hlavou (lidská podoba jednoho z Eldunarí). Ti jim vysvětlí, že všechno měli na svědomí oni-proroctví o Stromu Menoa a Skále Kuthian, Eragonovu proměnu v půlelfa a dokonce i to, že se Safiřino vejce dostalo k Eragonovi.
Eragon se Safirou tedy vezmou asi 100 eldunarí a vydají se zabít krále.

Když dorazí do Urûbaenu, Vardenové jsou připraveni k útoku.
Eragon, Safira, Arya, Elva a skupinka elfů se vydají do korunního sálu. Cestou jsou však všichni elfové kromě Aryi zajati. V korunním sále je Galbatorix znehybní kouzlem a řekne jim, že našel Jméno Starověkého jazyka. Pak nechá Eragona a Murtagha bojovat, aby viděl, kdo je silnější. Eragon zvítězí, Murtagh mu řekne že je osvobozen od přísahy Galbatorixovi-změnilo se mu Pravé jméno díky lásce k Nasuadě-pak Eragon spolu s Murtaghem zaútočí na Galbatorixe, Arya zabije Dauthaertu, Safiry a Trna Šruikana a Eragon vysloví kouzlo, které ukáže Galbatorixovi všechnu bolest a utrpení, které způsobil. Galbatorix nemůže unést takovou bolest a vysloví zaklínadlo pro zničení sama sebe-to vyvolá obrovský výbuch, který zničí půlku Urûbaenu.

Po bitvě řekne Murtagh Eragonovi pravé Jméno Starověkého jazyka aby mohl napravit Galbatorixovy zásahy, omluví se mu a odletí do divočiny.
Nasuada se stane novou královnou Alagaesie.
Arya se po smrti Islanzadí stane královnou elfů a vylíhne se jí zelený drak Fírnen, se kterým se Safira spáří.
Eragon upraví smlouvu mezi draky a Jezdci, aby se nevztahovala jen na lidi a elfy, ale i na trpaslíky a urgaly (popravdě si nedokážu představit urgala na drakovi, ale budiž :D).
Pak Eragon usoudí, že Alagaesie není bezpečná pro výchovu nových draků a Jezdců a tak po nápravě některých Galbatorixových kouzel odletí někam na východ Alagaesie.

Obálka Inheritance s Fírnenem

Arya a Fírnen (fanart)


Murtagh a Nasuada

ZDROJ:Psaní-já, moje Inheritance, eragon.cz
Obrázky-Google 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 inexpensive prom dresses inexpensive prom dresses | E-mail | Web | 17. ledna 2013 v 14:04 | Reagovat

Valuable information. Lucky me I found your website by accident, and I am shocked why this accident didn't happened earlier! I bookmarked it.
http://www.movedress.com/bridesmade-dress-function-occasion.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama