Brisingr-Děj

7. srpna 2012 v 17:56 |  Eragon
Děj třetího dílu ODJ :)

Dračí jezdec se vrací.
Přísahy, zkoušky oddanosti, mocné síly se střetnou...

Boj s Královstvím ještě neskončil, a zdá se, že králův Jezdec je silnější než předtím. Eragona a Safiru čeká mnoho dalších bojů. Nyní už ale nejde jen o ně...

Pozor, v téhle částoi je celý děj díla, jestli jsi knihu nečetl/a nebo ji čteš a nechceš vědět jak to dopadne, nečti dál ;)

Hned na začátku knihy se Eragon dohodne s Roranem, že půjdou zachránit Katrinu na horu Helgrind.To se jim podaří a navíc zabijí oba Ra´zaky a Lethrblaka. Pak Eragon pošle Rorana s Katrinou na Safiře domů a sám zůstane v Helgrindu. Tam najde Katrinina otce a zrádce Slouna, který je slepý a slabý. Vymyslí pro něj trest-pošle ho do Ellesméry, ale už nikdy nesmí přijít do styku se svou dcerou. Pak se vydává na cestu zpět za Vardeny.

Mezitím přijdou za Nasuadou starší Kočovných kmenů a chtějí převzít vládu nad Vardeny. Nasuada je však porazí ve Zkoušce Dlouhých nožů.
Také za Vardeny dorazí elfští kouzelníci s Blodgharmem v čele.
Galbatorix za Vardeny vyšle své nejnovější dílo-vojáky, kteří necítí bolest. Vardenové je sice pobijí, ale přijdou o mnoho mužů.

Nasuada vyšle Eragona do Farthen Düru bez Safiry, protože se bojí, že král objeví nepřítomnost Eragona a vyšle za Vardeny Murtagha.
Tam je Eragon svědkem volby nového krále. Kromě toho na něj zaútočí klan Az Sweldn rak Anhuin, který je poté vyhnán. Orik je zvolen králem trpaslíků a Eragon se Safirou odletí do Ellesméry (Safira za ním mezitím přiletěla). Před tím však Safira spraví Hvězdný Safír.

Po jejich příletu do Ellesméry navštíví Oromise s Glaedrem. Od nich zjistí mnoho věcí, například že je Eragonův otec Brom, a ne Morzan, a nebo zdroj Galbatorixovy síly-vlastní mnoho ukradených Eldunarí.
Pak jde Eragon za kovářkou Rhunon, aby mu ukovala meč. Ta však potřebuje Zářocel. Eragon si vzpomene, že by mohla být pod stromem Menoa. Tam skutečně je, ale strom chce něco na výměnu. Eragon řekne že mu dá cokoliv, pak ucítí slabé píchnutí v podbřišku a pak už se s ním strom Menoa nebaví. Rhunon mu uková meč, kterému dá jméno Brisingr. Tento meč vzplane kdykoliv, kdy Eragon vysloví jeho jméno.
Pak dá Glaedr Eragonovi své Eldunarí a odletí s Oromisem pomoci elfům dobýt Gilead. Eragon se Safirou odletí dobýt Feinster.

Roran je mezitím posílán na různé výpravy. Jednou, i když sám zabil 200 vojáků a zachránil Vardenské vojsko, musí být potrestán, protože neuposlechl rozkaz. Je zbaven velení a zbičován. Pak je vyslán na další mise a nakonec jde s ostatními Vardeny dobýt Feinster.

Eragon se Safirou přiletí do Feinsteru a přidají se k bitvě.
Tam najdou paní města a tři kouzelníci, kteří vyvolají Stína. Eragon ho pomůže Arye zabít. Ve stejný okamžik však vidí skrz Glaedrovo Srdce srdcí, jak Galbatorix prostřednictvím Murtagha zabíjí Oromise. Glaedr se uzavře do svého Eldunarí a odmítá s kýmkoli mluvit.
Glaedr se naštve a pokusí se zabít Trna, ale místo toho sám zemře.

Brisingr s Glaedrem

Glaedr a Oromis (fanart)


Filmový Orik

Brisingr

Glaedrovo Eldunarí (fanart)

ZDROJ:
Psaní-Já a moje knížka
Obrázky-Google
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 plus size flower girl dresses plus size flower girl dresses | E-mail | Web | 17. ledna 2013 v 16:28 | Reagovat

me and my friends just talk about it, thanks for the post (:
http://www.movedress.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama