Eragon-Děj

19. července 2012 v 22:48 |  Eragon

Nevim jestli máte rádi Eragona (knížku!), já jsem se teda do Odkazu dračích jezdců zamilovala :))) Tohle je děj 1. dílu

ERAGON

Jeden chlapec...jeden drak...svět dobrodružství

Obyčejný farmář Eragon žije v malém vesnickém stavení ve vesničce jménem Carvahall a snaží se být dobrým farmářem a lovcem. Jednoho dne však najde při lovu v Dračích horách zvláštní modrý kámen. Nejdřív se snaží kámen prodat a získat z něj prostředky pro svého bratrance Rorana a strýce Gera. Později však zjistí, že je to dračí vejce a vyklube se mu z něj safírově modré dračí mládě. Mladý Eragon se s pomocí místního vypravěče a svého draka musí vydat na dlouhou cestu plnou bojů, vítěztví, fiasek a šokujících zjištění.
Podaří se mu porazit šíleného a krutého krále? Vyrovná se s četnými ztrátami? Dokáže se smířit se svou minulostí?
Pozor, v téhle části je celý děj díla, jestli jsi knihu nečetl/a nebo ji čteš, a necheš vědět jak to dopadne, nečti dál ;)

Příběh vypráví o mladém farmáři Eragonovi, který žije s bratrancem Roranem a strýcem Gerem na statku ve vesnici jménem Carvahall.

Jednoho dne se Eragon vydá do lesa ulovit nějakou zvěř.Najednou se před ním však zjeví zvláštní modrý kámen. Eragon se kámen pokusí prodat, ale nikdo kámen nechce, zvlášť po zjištění, že kámen našel v Dračích horách (místo, kterého se všichni bojí).
V noci Eragona probudí zvláštní praskání-kámen praská. Eragon zjistí že kámen je vejce a vyklube se mu z něj modré dračí mládě. Když se ho dotkne, ucítí silnou bolest a na dlani se mu udělá zvláštní stříbrná značka, jménem Gedwey Ignasia (označení Dračího jezdce). Eragon věděl, že by mu Roran s Gerem draka neschválili, a tak ho ukryl v lese. Každý den za ním chodil a sledoval jak drak roste. Po nějaké době Eragon zjistil, že slyší drakovy myšlenky a drak jeho. Naučil ho mluvit, zjistil že je to dračice a dal jí jméno Safira (což bylo jedno ze jmen, které mu pověděl místní vypravěč Brom).
Jednou když byl Eragon u Safiry a doma nebyl ani Roran (vydal se do pracovat daleko do mlýna, aby řezníkovi Slounovi ukázal, že si zaslouží ruku jeho dcery Katriny) do Carvahallu přišli dva Ra´zakové (nelidská stvoření chodící po dvou, která vypadají jako brouci se zobákem, pomocí svého dechu paralyzují člověka a poté ho sní) vyslaní Galbatorixem (krutým králem vládnoucím celé Alagaësii snažícím se zničit Eragona, aby ho nesvrhl, sám býval také Dračím jezdcem, jeho draka však zabili, a tak zešílel a ukradl a očaroval černého draka Šruikana, aby mu sloužil). Ti se snaží dostat Eragona. Když viděli že doma není ani Eragon ani Roran, spálili jejich farmu a vážně zranili Gera. Eragon ho později dostal k léčitelce Getrudě, a nakonec Gero svým zraněním podlehl.

Eragon se chtěl Ra´zakům pomstít, a tak se je vydal pronásledovat. Pak se k němu přidal vypravěč Brom, o kterém se později ukázalo, že býval také Dračím jezdcem, ale jeho Dračici, taky Safiru zabili při boji s Křivopřísežníky (Jezdci, kteří se přidali ke Galbatorixovi a zničili všechny ostatní Jezdce). Brom Eragona učí bojovat, kouzlit a starat se o Safiru.

Ve městě Dras Leona zajmou Ra´zakové Eragona a Broma. Pak je zachrání Murtagh (kluk o něco starší než Eragon, tají svou minulost) ale Broma zabijou. Eragon a Safira mu udělají hrobku.
Murtagh se k nim přidá a cestuje s nimi do Gil´eadu, kde však Eragona zajmou. Murtagh ho opět zachrání a cestou zachrání i Aryu, která byla v bezvědomí (Elfku, kterou zde věznil a mučil Stín Durza, dostala se do Eragonových snů). Arya jim sdělila, že ji musí dostat k Vardenům (spolku bojujícímu proti Galbatorixovi) a tam musí dostat protijed. A tak se Eragon, Murtagh, Arya a Safira vydají k Vardenům.

Když se dostanou k Vardenům, dva kouzelníci přinutí Eragona podrobit se kontrole mysli. Vůdce Vardenů Ažihad pozná, že je Murtagh syn prvního z Křivopřísežníků Morzana a zamkne ho v cele. Po nějaké době ho propustí, protže ukáže dobré úmysly a uvěří mu, že svého otce nenáviděl až do jeho smrti.
Za nějakou dobu vypukla bitva mezi Vardeny a vojskem Urgalů (dvounohých stvoření s rohy) v čele se Stínem Durzou, který vystupoval jménem Galbatorixe.
Ke konci bitvy se Eragonovi s pomocí Aryi a Safiry podaří zabít Durzu (vyváznout živý z boje se Stínem se zatím nikomu nepovedlo), utržil však dlouhou ránu na zádech. Díky tomu získal jméno Eragon Stínovrah.
Bitva skončila vítězně pro Vardeny.
Po bitvě je Eragon v bezvědomí, ale těsně před tím než do něj upadl, spojil se s ním v mysli jistý Tokiro Ikonoka-Zdravý mrzák. Sdělí mu, že ho může dál cvičit, a že ho má Eragon hledat v elfkém městě Ellesméře.


Kniha se Safirou na obalu
Filmová Safira

Urgal

Durza

Filmový Brom

ZDROJ: Psaní- Já+Můj Eragon
Obrázky- Google (pro změnu ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 short wedding dresses short wedding dresses | E-mail | Web | 17. ledna 2013 v 14:59 | Reagovat

This is a wonderful internet site filled with quite a lot of insight. This post is my favorite.
http://www.movedress.com/wedding-dress-function-occasion.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama