Eldest-Děj

20. července 2012 v 16:54 |  Eragon
Děj druhého dílu Odkazu Dračích jezdců :)ELDEST

Šíří se temnota, přichází beznaděj, vládne zlo...

Eragon je poznamenán z předešlého boje. Je si však vědom, že musí pokračovat ve svém výcviku. Proto vyráží se s vými přáteli za elfy.
Dokáže Eragon překonat své zranění? A k jakým zjištěním dojde ohledně své rodiny? A s kým se setkají v Ellesméře?

Pozor, v téhle části je celý děj díla, jestli jsi knihu nečetl/a nebo ji čteš, a necheš vědět jak to dopadne, nečti dál ;)

Začátek příběhu se odehrává bezprostředně po bitvě o Farthen Dür. Vardenové vítají Ažihada, Murtagha a Dvojčata, kteří se vydali za Urgaly do podzemí. Urgalové na né však zaútočí zezadu a unesou je. Poté jsou prohlášeni za mrtvé. Poději se ukáže že Dvojčata je zradila.
Pak se koná Ažihadův pohřeb a za jeho nástupkyni je zvolena jeho dcera Nasuada. Eragon jí a trpaslíkům a odjede spolu s Aryou, Orikem a Safirou do Ellesméry za jistým Tokiro Ikonoka.

Mezitím se Roran vrátí do Carvahallu a zjistí, že Eragon je pryč a Gero mrtvý. I přes Slounovu nelibost se zasnoubí s Katrinou. Zatím se do Carvahallu dostanou Ra´zakové, kteří chtějí z Rorana vymámit něco o Eragonovi.

Zatím se Eragon dostane do Ellesméry. Setká se s Islanzadí-královnou Du Weldenwarden a s Oromisem-Jezdcem, kterého se podařilo utajit před Galbatorixem-a jeho drakem Glaedrem. Oromis učí Eragona boji, čtení a psaní, kouzlům a Starověkému jazyku (mezitím zjistí, že Elvě-dívce které požehnal-přinesl strašný osud chybným požehnáním-místo toho aby byla CHRÁNĚNA před bolestí a smrtí CHRÁNÍ před bolestí a smrtí-cítí bolest ostatních jako svou vlastní a předvídá jim smrt). Glaedr zase učí Safiru bojovat, létat a lovit.

Mezitím Ra´zakové znovu zaútočí na vesnici, a zajmou Katrinu. Také se ukáže, že její otec Sloun dostal Ra´zaky do vesnice, tudíž je zrádce.
Roran vede celý Carvahall za Vardeny.V Nardě si seženou lodě a vyplují na moře. Ve městě vidí svůj a Eragonův portrét a vypsanou odměnu za ně. Takže zjistí že Eragon žije.

V Ellesméře se konají Oslavy pokrevní přísahy. Zde provedou draci jedno ze svých největších kouzel. Vyléčí Eragonova záda a dají mu částečnou podobu a schopnosti elfa.
Eragon se dozví, že Vardenové se blíží k bitvě na Hořících pláních, a tak spolu se Safirou a Orikem vyrazí Vardenům na pomoc.
Tam se omluví Elvě.
Začne bitva. Znenadání se objeví červený drak s jezdcem na hřbetě na straně Království a zabije Hrotghara (krále trpaslíků).

Mezitím se Roran a vesničani dostanou do Teirmu. Tam se setkají s Jeodem. Před ním prořeknou svá pravá jména. Jeod je pozná a vypráví jim o tom, že z Eragona je Dračí jezdec. Pak ukradnou loď a připlují k bitvě na Hořících pláních. Tam se zapojí do bitvy a Roranovi se podaří zabít Dvojčata.
Roran pak zahlédne modrého draka a na jeho zádech Eragona.

Vardenové pokračují v boji.
Eragon začne bojovat s červeným drakem a jeho jezdcem. Spadne mu maska a on zjistí, že tím tajemným jezdcem je Murtagh. Murtagh mu poví, že ho unesli a přinutili přidat se ke Galbatorixovi, že se mu vylíhl drak a že se jmenuje Trn. Pak mu sebere Zar´roc, a sdělí mu, že Eragonovým otcem je Morzan a že jsou bratři. Pak ho nechá a odletí.
Eragon a Nasuada se shodnou na tom, že o Eragonově původu by se nikdo neměl dozvědět.
Pak se Eragon setká s Roranem a domluví se, že půjdou zachránit Katrinu.

Eldest s Trnem na obaluTrn a Murtagh (fanart)


Filmový Murtagh


Oromis a Glaedr (Fanart)ZDROJ: Psaní-Já
Obrázky-Google


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eámanë Eámanë | Web | 31. července 2012 v 10:48 | Reagovat

četla jsi Inheritance? :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama